PC Classic, miniaturní herní konzole pro DOSové hry

1701.cz - retrogaming merch

Přijít to muselo. Po konzolích NES, SNES a PSX byl miniaturizován další herní hardware - staré dobré PC. Konzole pojmenovaná PC Classic má za cenu 99 dolarů přinést možnost hrát staré DOSovky z gauče, bez nutnosti konfigurovat DOSBox či oživovat staré PC. Konzole v základu podporuje USB joysticky, má HDMI výstup a čtečku paměťovek, a její design je patrně inspirován těmi nejhnusnějšími béžovými PC skříněmi.

PC Classic bude obsahovat 30 her, podle mého odhadu čekejte to nejlepší z freeware DOSovek. Konzoli si zatím koupit nemůžete, brzy ovšem bude spuštěna crowdfundingová kampaň.

PC Classic, miniaturní herní konzole pro DOSové hry

Po technické stránce je to samozřejmě opět celé zle. Zapomeňte na nějaký zmenšený x86 board kompatibilní s dobovými standardy (VGA, Sound Blaster ...). Tedy něco, za co by nejeden nostalgik ochotně pár dolarů pustil. Uvnitř je pochopitelně ARMová deska a DOSové PC je emulováno. Když si na Raspberry Pi nacpete Dosbox a celé to zavřete do krabičky, jste doma. Ale raději byste byli někde jinde.

Emulovat herní PCčko, byť prastaré, na ARMové desce je prostě kravina. Pro skutečně věrnou a svižnou emulaci jednoduše schází výkon. Jistě, když každé hře věnujete zvláštní péči a vyladíte jí DOSBox na míru, tak si asi docela rozumně zahrajete, ale univerzální retroPC z toho nebude.

Raději za těch 99 dolarů nakupte pár starých klasik na GOG, uděláte líp.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"PC Classic, miniaturní herní konzole pro DOSové hry"

  • Pelikan napsal:

    To je jak před krachem videoher v roce 83. Lidi to kupujou, tak to nich budem valit. To je jedno, že to je blbost.

  • Pelikan napsal:

    Mimochodem v posledním Levelu je “pěknej” článek o retru. Hlavně o Nintendu. Teda on ten článek je pěknej, ale o pěknym hnusu ze strany Nintenda. Po jejich zásahu skončí třeba Emuparadise.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 996 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle