OpenMRac nově i pro DOS a s podporou 3dfx

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

OpenMRac je open-source závodní hra, pod kterou je podepsán Vojtěch "frca" Salajka a.k.a. Franticware, kterého si můžete pamatovat i zde zdejších soutěží ve tvorbě her pro DOS. A jelikož jeho zápal neslábne, můžete si nyní na svých DOSových PC zahrát novinku, OpenMRac pro DOS a s podporou akcelerátorů 3dfx Voodoo!

OpenMRac nově i pro DOS a s podporou 3dfx

Abych byl úplně přesný - OpenMRac pro DOS dokonce 3dfx kartu vyžaduje, žádný softwarový renderovací mód nemá. Hardwarové požadavky jsou v tento okamžik neskromné, nicméně předpokládám, že ještě bude následovat optimalizace. Pro aspoň trochu rozumné hraní doporučuji Pentium 200MMX, i na něm se ale při nejvyšší viditelnosti občas frejmy za sekundu propadají k jednociferným hodnotám.

OpenMRac nově i pro DOS a s podporou 3dfx

Hra je otestována s akcelerátory Voodoo 1, Voodoo 2 a Voodoo 3, před samotným spuštěním nezapoňte spustit konfigurační utilitku set3dfx. Pak už zbývá jen sednout za volant jednoho z historických vozů - Škoda 742 "užovka", Trabant 601 či Volkswagen Type 1, tedy brouk, a vydat se na trať. (Aspoň doufám, že jsem typy vozů trefil správně, názvy přímo ve hře jsou záměrně kryptické ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"OpenMRac nově i pro DOS a s podporou 3dfx"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle