Operation Body Count, remake nepovedené FPS akce v Doom enginu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

FPS akce Operation Body Count vyšla roku 1994 a šlo o jeden z dlouhé řady nepovedených Doom klonů. Hra běžela na modifikovaném enginu z Wolfensteina 3D a byla tedy technicky zastaralá už v době vydání. Což se stále dalo zachránit zábavnou náplní, jako to s odřenýma ušima zvládl takový Blake Stone, leč nestalo se, OBC je hra šedivě nezajímavá.

Nicméně boj s terorismem je vděčné téma, a tak po původním námětu (a grafice) sáhl jistý Mike MacDee a přepracoval jej v novou hru postavenou na skvělém ZDoomu. Na rozdíl od zoufalého originálu má tato nová reimaginace švih, protože frenetické akci nehází klacky pod nohy neadekvátní technické zpracování. Na hráče čeká devítka různorodých protiteroristických misí spojených v ucelený příběh.

Operation Body Count je součástí Mikeovi série DOSWorld, v rámci které předělává a vylepšuje strašlivé doomovky minulosti. První předělávkou byla hra Nerves of Steel, OBC je druhá, v plánu je ještě Angst: Rahz's Revenge. Pokud si chcete o předělávce Operation Body Count přečíst více, pokračujte na Leebighův Doom blog.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle