Parsifal 3D, nová dobrodružná hra pro DOS

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Vžijte se do postavy mladého rytíře Parsifala a vydejte se hledat sedm dílů Svatého grálu v nové dobrodružné hře Parsifal 3D.

Parsifal 3D, nová dobrodružná hra pro DOS

Parsifal 3D je z vlastního pohledu viděná dobrodružná hra s lehkými RPG prvky. Bloudíte po krajině, hledáte svitky, léčivé flakóny, brnění a další výbavu, a bojujete s posluhovači zlé čarodějky Morgan le Fay. Souboje probíhají ve speciálním módu, ve kterém záleží jak na vaší výbavě, tak na štěstí při hodu kostkou. Bloudění vám ulehčí jak všudypřítomná minimapa, tak plná mapa zobrazující velkou porci okolí.

Parsifal 3D, nová dobrodružná hra pro DOS

Jak můžete vidět ze sceenshotů, grafika je kompletně složená z ASCII znakové sady, přesto velmi propracovaná. Připravte se nejen na střídání dne a noci, ale dokonce i ročních období - obé se odráží v barevné paletě. I každý z několika typů nepřátel má svou unikátní ASCII podobiznu. Zvuků je pomálu, hra podporuje PC speaker.

Parsifal 3D je ke stažení na doshaven.eu.

Btw. pokud jsem to dobře pochopil, Parsifal 3D od tvůrce vystupujícího jako Nemesis Zero II je jakýsi "tribute" hře Parsifal z roku 1992, jejímž autorem je Mark Cassidy, a která se jeví jako nadobro ztracená.

Aktualizace: Původního Parsifala se mi podařilo díky autorovi Parsifala 3D získat, shareware verzi si můžete stáhnout přímo zde ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Parsifal 3D, nová dobrodružná hra pro DOS"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle