PC v plastech od SNESu

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Můj postoj k podobným projektům je trochu rozpolcený. Na jednu stranu obdivuji um do nich vložený, na stranu druhou lituji konzole, která položila plasty na oltář kutilství. Nicméně aktuálně mám na Nintendo pifku, takže rozřezání plastů od evropské verze SNESu beru s naprostým klidem :)

Projektů podobného druhu je samozřejmě nepočítaně, ovšem většinou se točí kolem počítače typu Raspberry Pi. V tomto případě ovšem tvůrce použil běžnou mini-ITX desku a do ní nainstaloval procesor Intel Core i5 7500. Což je výkonem daleko nad čímkoliv, co mohou nabídnout obvyklé ARMové desky. Kupodivu zbylo i místo na chlazení, o které se stará nízkoprofilový ventilátor Noctua NH-L9i ve spojení s malým ventilátorem odvádějícím teplo ven. Další parametry jsou: 32GB RAM (malinko overkill) a Transcend MTS600 M.2 SSD. To není zlé na takového drobka. Samozřejmostí jsou detaily typu svítící led a funkční power.

PC v plastech od SNESuPC v plastech od SNESu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"PC v plastech od SNESu"

  • Krtek napsal:

    Dřív mně něco podnýho napadalo ale s krabicí od Amigy a UAEčkem…. V dnešní době si řikam, proč zrovna na konzoli použít takovýhle dělo ? Chápu radost z realizace ale větší úroveň by mělo využít co nejefektivnějš nějaký slabší HW (asi to Rappsberry či co). Tohle přece v bedně od konzole nikdo nebude používat na další počítačový věci.

  • Doomtrooper napsal:

    Muj kdysi prvni prekopany pc byla mini.atx deska v krabici od Silicon Graphics stroje ktery vypustil ducha. Nejvetsim problemem bylo tam nacpat atx zdroj, hledal jsem ve srotu na sbernem dvore a nakonec uspel s 1U serverem. Me osobne tyhle veci bavi, zvlaste kdyz je to pekne uhlazeno a funkcni.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle