Právě vyšlo: remasterovaný QUAKE II, pro některé zcela zdarma

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ani se nechce věřit, ale je tomu tak. Máte-li na GOG či Steamu z minula zakoupenou legendární FPS akci Quake II, můžete si nyní užít její novou a citlivě zremasterovanou verzi zcela zdarma! Opakuje se tedy stejná situace, jako s remasterem jedničky, a nezbývá než smeknout před Bethesdou, jakkoli to obvykle dělám nerad.

Co remasterovaná edice Quake 2 přináší? Kdo hrál remaster jedničky, má docela slušnou představu. V první řadě je to kompletní obsah, tedy kampaň původní hry doplněnou o datadisky The Reckoning a Ground Zero. K tomu je jako nášup Quake II 64, tzn. verze hry z Nintenda 64, a také zbrusu nová epizoda Call of the Machine od MachineGames.

Zásadních změn samozřejmě doznala vizuální stránka, Quake 2 nyní bez zaváhání podporuje moderní 4K rozlišení, a to až ve 120Hz. K tomu přibyla vylepšení ve formě dynamických stínů, dokonalejšího nasvícení či detailnějších modelů zbraní i nepřátel. K dispozici je hra pro více hráčů, od lokálního split-screenu až pro čtveřici hráčů, po čtyři online režimy, kterými jsou kooperace, deathmatch, týmový deathmatch a capture the flag. Vylepšením se nevyhnuly ani herní mechaniky - byla vylepšena AI nepřátel, včetně multiplayer botů, a do hry byl doplněn kompas, který vás vždy navede k dalšímu úkolu a zamezí tak bloudění naslepo.

Právě vyšlo: remasterovaný QUAKE II, pro některé zcela zdarma

S novými funkcemi vzrostly minimální požadavky, pro spuštění Quake 2 Remastered budete potřebovat Intel Core i5-3570, GeForce GTX 650 TI a 8GB RAM. Což se mimochodem velmi blíží mé sestavě, ten upgrade plánovaný na jaro je vskutku nevyhnutelný :)

Takže co dál? Pokud už hru na Steamu či na GOG máte, měl by se vám automaticky stáhnout update, pokud ne, tak si jí prostě kupte :) Remasterovaný QUAKE II je dostupný na platformách PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch a PC, a podporuje cross-play, tedy multiplayer napříč platformami. Pokud vám snad remasterování nevoní, nebojte, součástí zůstává původní verze.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Právě vyšlo: remasterovaný QUAKE II, pro některé zcela zdarma"

 • Lobodin napsal:

  Hmmm, díky za info. Už sosám z GOGu. Q2 je můj nejoblíbenější Quake. Už ta RTX verze se mě líbila.

 • Xspy napsal:

  Upgrade bude reálně nutný ,až budou hry vyžadovat direct storage a AVX2. Do té doby jsem v klidu s IvyBridge 3770.
  Po pravdě co mne z nových her zajímá jsou většinou remastery starých pecek a teď zatnul drápek Baldur . Jedna dvě hry do roka

 • Rootan napsal:

  Taky jdu stáhnout a za deštivých dnů budu pařit

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle