Vylepšený Quake dorazil na Steam i konzole

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

A to formou vskutku nečekanou, aspoň co se Steamu týče. Nejde totiž o nový samostatný titul, ale o masivní update původní hry. Což znamená, že máte-li Quake ve své steamové knihovně z dob dřívějších, můžete se rovnou vrhnout do konzumace nového obsahu.

A že ho není málo!

V první řadě tu je vylepšený engine s pohlednějšími světly, novými modely, dynamickými stíny a dalšími efekty. Podpora vysokých rozlišení je samozřejmostí. V řadě druhé je doplněný původní soundtrack od Nine Inch Nails / Trenta Reznora, který ve starší digitální verzi chyběl. Co se herního obsahu týče, jsou doplněny původní datadisky Scourge of Armagon, Dissolution of Eternity a Dimension of the Past.

A jako by to málo, je přiložen datadisk i úplně nový - Dimension of the Machine, který připravilo studio MachineGames (Wolfenstein: The New Order / The Old Blood). Přímo z menu hry lze stahovat další add-ony a mody, už teď je v nabídce zdarma Quake 64.

Vylepšený Quake dorazil na Steam i konzole

Okusit můžete i kompletně přepracovaný multiplayer, který kromě online hraní umí i takovou chuťovku, jako split screen až pro čtyři hráče, a to jak v deathmatchi, tak v coopu. Vylepšený Quake dokonce podporuje i cross multiplayer, což znamená, že si můžete rozbít virtuální budky s přáteli nehledě na to, na jaké platformě kdo hraje, tzn. Xbox, Switch, PlayStation či PC.

Lovcům trofejí nabízí Steam verze hry pěkných 35 kousků, očekávatelná je i podpora gamepadů. S novým enginem poněkud vzrostly minimální požadavky, které nyní jsou: Core i5-3570 / AMD Ryzen 3 1300x, 8GB RAM, GTX 650 TI / AMD HD 7750 a Windows 10.

Vylepšený Quake dorazil na Steam i konzole

A kdo že na tom vlastně dělal? No samozřejmě, obvyklí podezřelí - Nightdive Studios! :)

P.S. I v případě, že Quake ve steamové knihovně nemáte, tak znám blbější způsoby, jak utratit 10 eur, tohle je fakt slušná nabídka ;) Jo a na GOG zatím nic, kdyby se někdo sháněl...

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Vylepšený Quake dorazil na Steam i konzole"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mmRetro podložka pod myš BOOT - 233x196x4mm 246 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle