Právě vyšlo – Stronghold: Definitive Edition

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Co oznámeno bylo, dokončeno jest! Před pouhými několika měsíci oznámený remaster real-time budovatelské klasiky Stronghold (2001), ve které si na způsob série Settlers budujete hrad i podhradí, je tu.

Právě vyšlo – Stronghold: Definitive Edition

Stronghold: Definitive Edition nabízí původní obsah, ovšem v přešitém kabátku. Jelikož jde o remaster, nikoli remake, jde stále více méně o původní hru, ovšem s audiovizuální stránkou přiblíženou současný standardům, od rozlišení, přes animace či textury, až po nasvícení. Remasterovacím procesem prošlo samozřejmě též audio.

Obsah zahrnuje dvě starší kampaně rozprostřené přes 26 misí, a jednu kampaň o 14 misích novou, kterou designovali Simon Bradbury a Eric Ouellette, zakladatelé Firefly Studios. Novinkou je také desítka unikátních scénářů inspirovaných skutečnou historií. Samozřejmostí je multiplayer, hra podporuje soupeření až osmi hráčů.

Právě vyšlo – Stronghold: Definitive Edition

Cena je stanovena na sympatických 15 eur, Stronghold: Definitive Edition je k zakoupení na Steamu, přičemž hodnocení jsou zatím velmi kladná. Co se minimálních nároků týče, ty se za těch 22 let poněkud zvedly, připravte si Intel Core i3-3220, 6GB RAM a grafiku s 4GB VRAM pro 4k rozlišení, 3GB VRAM pro 1440p, a 2GB VRAM pro 1080p.

A na závěr upozornění - nepleťte si tuto novinku se starším počinem Stronghold HD z roku 2012. Ten se k původnímu Strongoldu, resp. k Stronghold: DE, má podobně, jako Age of Empires II HD k původním AoE II, resp. AoE II: DE. Ano, obě hry byly v různých podobách vydány třikrát a já jsem velmi zvědav, jaké další přízvisko bude následovat za deset let u verzí ještě více vylepšených. Navrhuji Excellent Ultimate New Ultra Challenge, zkratka je samozřejmě EUNUCH.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle