Stronghold: Definitive Edition již brzy na vašich obrazovkách

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

A to jste si mysleli, že Age of Empires II (1999) je jediná hra, která prošla podivuhodným omlazovacím procesem, který začal v roce 2013 vylepšenou HD Edition, a pokračoval v roce 2019 vydáním Definitive Edition. Podobnou cestu vykoná i real-time budovatelská strategie Stronghold (2001), jejíž HD verze vyšla roku 2012, a verze definitivní se dočkáme letos - Stronghold: Definitive Edition vychází v listopadu.

Stronghold: Definitive Edition již brzy na vašich obrazovkách

V obou případech je proces v zásadě stejný - zatímco HD verze nabídly toliko vyšší rozlišení se zachováním původní grafiky, nějaká ta drobná vylepšení k tomu, a kompatibilitu s moderními systémy, definitivní edice jdou poněkud hlouběji, a přináší zásadnější změny.

Stejně jako v případě AoE2:DE, jde i u S:DE s největší pravděpodobností o původní engine, jádro hry tedy zůstává zachováno, nicméně grafická stránka byla povýšena a kompletně remasterována, a to jak ve statickém detailu, tak v jemnosti animací a v nasvícení.

Omlazovací lázní prošla samozřejmě i hudba, a dokonce bylo tu a tam znovunahráno i mluvené slovo. Samozřejmostí je vylepšené ovládání, čekat můžeme i drobně upravené herní mechaniky. Vítanou novinkou je podpora hry pro více hráčů přímo přes služby Steamu. Podporován je i Steam Workshop, bezpochyby se tak brzy po vydání budete moci rochnit v kvalitním uživatelském obsahu.

Co se obsahu týče, Stronghold: Definitive Edition zahrnuje dvojici klasických kampaní celkem o dvaceti šesti misích, a součástí bude též zbrusu nová příběhová kampaň se čtrnácti misemi. Vzato kolem a kolem, pokud bude cena rozumná, nevypadá to jako zlá nabídka :) Jediné, co by fandům původní hry mohlo definitivní edici znechutit, jsou minimální nároky - ty jsou stanoveny na Intel i5-3330, 8GB RAM a GeForce GTX 680.

Stronghold: Definitive Edition již brzy na vašich obrazovkách

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle