Původní Command & Conquer se dočká remasteru

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Společnost EA (konkrétně producent Jim Vessella) oznámila, že chystá remastery původních dílů série Command & Conquer. Začít by se mělo (pravděpodobně) od píky, tedy od prvního dílu, u příležitosti 25. výročí vydání. Ano, už je tomu čtvrt století, co jste poprvé masakrovali hordy organizace NOD pomocí neporazitelné zdi džípů a mamooth tanků.

Žádné konkrétní informace zatím známé nejsou a od EA můžeme čekat skutečně cokoli, nikoliv v dobrém slova smyslu. Nicméně mírný optimismus do žil vlévá fakt, že sám Jim Vessella je aktivní na redditu a fóru OpenRA, což je open-source reimplementace C&C zaměřená na multiplayer. Mám z toho dojem, že se hlavouni v EA protentokrát rozhodli hrát hodné kluky. A začali tím, že potvrdili absenci mikrotansakcí. Jen si představte, jak se u toho museli kroutit.

Co se mě týče, ideální je přístup, jaký zvolil Blizzard s remasterem Starcraftu - 2D, překreslení grafiky do vyššího rozlišení, ovšem zachování vizuálního stylu, možnost kdykoliv přepnout zpět do originálu. A samozřejmě bezchybně funkční síťová hra.

Historie prozatím ukazuje, že remastery klasických real-time strategií jsou vděčným artiklem, jak dokazují tituly Age of Empires 2 a Starcraft Remastered. Ještě tak kdyby Blizzard konečně oprášil Warcraft 2...

Původní Command & Conquer se dočká remasteru

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Původní Command & Conquer se dočká remasteru"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle