Obrazem: Starcraft Remastered

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Myslete si o tom, co chcete, ale pro hry od Blizzardu mám slabost. Remasterovanou verzi původního Starcrafta jsem si tedy nemohl nechat ujít. Zvlášť, když se mi způsob, kterým remaster proběhl, vyloženě zamlouvá. Žádné velké změny, žádné zásahy do herních mechanik, žádná změna enginu, prostě jen předělání audiovizuální stránky tak, aby se přiblížila soudobému standardu.

Po cca hodince hraní za sebe prohlašuji, že se to povedlo na výbornou. Je to pořád ten samý Starcraft, který znám již téměř 20 let, jen hezčí. A díky předělanému soundtracku ještě o chlup epičtější. Nová grafika rozhodně nepůsobí nijak nepřirozeně, v prvních několika vteřinách mi dokonce běželo hlavou, jestli se to skutečně spustilo v HD. Znáte to, mozek si ty staré hry cedí skrz filtr nostalgie a vám tak připadají hezčí, než ve skutečnosti jsou :)

Tohle je vlastně vše, co od tohoto typu her chci - detailní 2D grafika ve vysokém rozlišení. Přechod real-time strategií k 3D jsem nikdy nerozdýchal, sérii C&C jsem kvůli tomu opustil u Generals.

Screenshoty jsou trochu ušmudlané, je to vše víceméně ze začátku kampaní za příslušné rasy, nicméně představu o kvalitách remasteru z nich doufám získáte. Ještě jednou - za mě jednoznačně palec nahoru, těch 15 euro nelituju. Jen mě trochu mrzí, že po nainstalování HD verze nejde spustit verze původní. Aktualizace: Jde, jak mě v komentářích upozornil esco, jen jsem blbě koukal - stačí během hry stisknout F5. Aktualizace 2: Po prvním patchi jde HD/SD verze přepínat i v nastavení.

Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft Remastered Obrazem: Starcraft RemasteredObrazem: Starcraft RemasteredObrazem: Starcraft RemasteredObrazem: Starcraft RemasteredObrazem: Starcraft Remastered

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Obrazem: Starcraft Remastered"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle