RealRTCW, fanouškovský remaster Return to Castle Wolfenstein zdarma

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Return to Castle Wolfenstein (2001) považuju za jednu z nejlepších her vůbec, minimálně v rámci FPS žánru. Své kvality navíc hra ochotně vyjeví i dnes, zatímco její podobně ladění souputníci Medal of Honor a Call of Duty jsou hratelní jen s velkou dávkou sebezapření. Ovšem i když po stránce herní ztratil RtCW jen málo, na grafice se zub času podepsal.

Naštěstí jde o střílečku postavenou na legendárním open-source enginu id Tech 3 (Quake 3 engine), takže o různé omlazovací balíčky není nouze, vzpomeňme oblíbený Venom mod.

RealRTCW, fanouškovský remaster Return to Castle Wolfenstein zdarma

Projekt RealRtCW jde ovšem ještě dále. Spolu s grafikou vylepšuje i řadu dalších aspektů hry. Přidává např. efekty počasí, textury ve vysokém rozlišení (AI upscale), upravené chování nepřátel, předělané zvuky, podporu titulků apod. Řada změn se týká zbraní - přibyla dvanáctka nových a staré mají vyladěné charakteristiky, modely a skiny. Vše přísně v duchu původní hry, rušivé zásahy se nekonají. Nahrazen byl dokonce i engine samotný, RealRtCW je poháněn source portem ioRTCW. Díky tomu hra nativně podporuje širokoúhlá rozlišení, má modernější zvukový subengine a existuje i v 64bit verzi.

Instalace je dokonale bezproblémová. Pokud máte hru zakoupenou na Steamu, stačí tamtéž nainstalovat i RealRtCW, ten je totiž dostupný zcela zdarma ve formě samostatného titulu, který ale k běhu pochopitelně potřebuje původní hru. Sběratele potěší solidních 70 Steam trofejí. No a kdo preferuje GOG, může si RealRtCW stáhnout z moddb.com.

RealRTCW, fanouškovský remaster Return to Castle Wolfenstein zdarma

Oproti originálu samozřejmě vzrostly hardwarové nároky, nové efekty si žádají daň, jako minimální je ale uvedená sestava s Intel Core 2 Duo E6600, 512MB RAM a 3D akcelerátor s 256 MB VRAM, takže nic strašného ;) Sečteno, podtrženo a rozstříleno na hadry - pokud jste se znovurozehráním RtCW váhali, nyní je ideální chvíle se do toho pustit!

TIP: Nepřehánějte to s obtížností, prostřední bring'em on je definitivně těžší, než ta samá obtížnost v původní hře, don't hurt me bude na rozjezd stačit ;) Úplně nově přibyly dvě obtížnosti - ultrasnadná can I play daddy a ultratuhá realism.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"RealRTCW, fanouškovský remaster Return to Castle Wolfenstein zdarma"

 • ferar720 napsal:

  Dobrý deň,

  v konzolových verziách sa nachádza exkluzívna egyptská misia. Obsahuje ju aj RealRtCW? Teda je naportovaná na PC?

  Ďakujem.

  • Sledge (admin) napsal:

   Bohužel ne, ale podle toho, co jsem dohledal, na přeportování konzolového obsahu komunita fanoušků pracuje, tak snad se dočkáme, taky bych si to rád zahrál :)

 • Ronoath napsal:

  Asi budu za vola, ale tomuhle jsem nikdy nepřišel na chuť, zatímco na Medal a hlavně na datadisk ke Call of Duty jedničce vzpomínám moc rád (a třeba si ho i někdy zahraju…)

  Sto lidí, sto chutí. Ještěže tak:-)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle