REMC2 – nový engine pro Magic Carpet 2

REMC2 je zbrusu nový a na základě reverzního inženýrství vystavěný engine pro Magic Carpet 2. Vývoj běží už nějakou dobu, nedávno byla ovšem uvolněna testovací beta verze, které sice k dokonalosti nějaký ten ždibíček chybí, je ale plně hratelná. Což znamená, že si tuto původně DOSovou záležitost můžete pustit z pohodlí nepřekonatelných Windows.

Stačí stáhnout připravené binárky a nahrát k nim originální datové soubory. Ty najdete buď na originálních plackách, nebo na GOG, kde se dá plná verze Magic Carpet 2: The Netherworlds pořídit za necelých 6 eur. Balíček s enginem se může zdát podezřele macatý (cca 190MB), má to ale odůvodnění - obsahuje mimo jiné i hudbu v OGG formátu a grafiku chytrými algoritmy (ESRGAN) převedenou do vyššího rozlišení.

REMC2 – nový engine pro Magic Carpet 2

Přikládám postup instalace pro GOG verzi - rozbalte REMC2 na disk a do adresáře original-game-GOG nahrajte kompletní obsah složky Magic Carpet 2, kterou vytvořil GOG instalátor. Tedy včetně DOSBOXu a dalších GOG-only souborů. Poté z adresáře REMC2 spusťte dávkový soubor extract-GOG-CD.bat, který sáhne do složky original-game-GOG, spustí Dosbox, namountuje CD image a vyextrahuje si potřebné soubory.

No, a teď by se hodilo krátké rozjímání nad plynulostí kobercového letu a jásání, že je Magic Carpet 2 remake na světě, žel hra mě spadne hnedle po odpálení první mise. Proto také ten jalový ilustrační obrázek. Ale třeba budete mít víc štěstí :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Komentáře k:
"REMC2 – nový engine pro Magic Carpet 2"

  • Pavel Kubecek napsal:

    Hura! Az to poslape, kobercove orgie zapocnou!

    • Sledge napsal:

      Člověče, já tuhle Aladdinovu noční můru nikdy pořádně nehrál, stojí to za to? Chvíli jsem si zalítal v jedničce, jenže jsem línej na čtení manuálů, a tak mi nějak nebylo jasné, co je cíl :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ