Retro konzole Coleco Chameleon u ledu

Americká společnost Coleco, která vydala v roce 1982 konzoli s názvem ColecoVision, odebrala licenci společnosti Retro Video Game Systems. Právě Retro Video Game Systems vyhlásilo na kickstarteru kampaň k získání financí pro svoji retro konzoli, později nazvanou Coleco Chameleon.

Coleco Chameleon

Vyvojáři (dá -li se to tak nazvat) Retro Video Game Systems slibovali, že konzole zvládne 8-bitové, 16-bitové a 32-bitové hry. Coleco Cameleon měl být konzolí na kazety, jaké pamatujeme z 80-tých a 90-tých let.

Není divu, že společnost Coleco dala od projektu ruce pryč. Po ostudném předvedení prototypu konzole  v únoru 2016 na veletrhu American International Toy Fair se nic jiného čekat nedalo. Již zpočátku se návštěvníci veletrhu podivovali, proč je ke konzoli připojen starý/původní ovladač ze Super NESu. Jak uvedlo AtariAge forum, prototyp konzole Coleco Chameleon společnosti Retro Video Game Systems nebylo nic jiného než základní deska ze Super NES (model SNS-101) namontovaná do kejsu od Atari Jaguar s flashkou emulující SNES hry. Následně, po trestuhodném odhalení, byly fotografie vnitřku konzole odstraněny z oficiálních stránek společnosti Retro Video Game Systems.

Jediné co nelze upřít je hezký vzhled ovladače z anoncovaných obrázků jak měla konzole vypadat. Bohužel zůstalo jen u slibů a realita skončila pro Coleco bolestivou zkušeností. Nakonec název Chameleon je výstižný. Inu, chlubit se cizím peřím...

Project terminated. Rest in pieces!

zdroje: AtariAge forum, Coleco, Wikipedia, GameSpot

Autor: lucky devil

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1374 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek plecháč Hrnek plecháč "Svatý grál" IDDQD 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle