Rogue – prapůvodce žánru je na Steamu

Původně jsem chtěl začít ve stylu "na Steamu vyšla legendární rogue-like hra...", ale ona to vlastně nemůže být rogue-like hra! Je prostě Rogue, rogue-like byli až všichni četní následovníci :) Takže jinak - na Steamu si nově můžete pořídit RPG klasiku Rogue, konkrétně její komerční variantu od studia Epyx. Ještě konkrétněji jde o Epyx Rogue v1.49. Hra v této podobě vyšla roku 1985, což je jen o rok později, co se narodil autor těchto řádků. Šílené a fascinující :)

Rogue – prapůvodce žánru je na Steamu

Jasně, kupovat si to nemusíte, jelikož rozličné verze Rogue jsou dostupné zcela zdarma, Epyx tehdy jednoduše vzal hotovou hru a distribuoval jí v krabicích, ale na druhou stranu to nestojí moc a jen ať se všichni vaši steamoví přátelé diví, u jakých pokladů trávíte volný čas ;)

Kdo chce o Rogue vědět více, může si přečíst článek, který před lety sepsal Liso.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Rogue – prapůvodce žánru je na Steamu"

  • jezevec_lesni napsal:

    Bych se k tomu mohl konečně vrátit. Kdysi jsem zkoušel hrát myslím, že rogue (ono to všechno vypadá tak podobně, že si to už nepamatuju) a nebylo to zase tak těžké, jak se na první pohled může zdát.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »