Rottexpr, vylepšený Rise of the Triad source port

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Rise of the Triad je FPS akce sice trochu pozapomenutá, ale s kultovním statusem a řadou věrných fanoušků. Ti již dvacet mohou mlsat plody stromu, kterým je open source, jelikož roku 2002 došlo k uvolnění zdrojových kódů hry. Porty na rozličné platformy na sebe nenechaly dlouho čekat, no a to by v tom byl čert, aby nedošlo i na port vylepšený.

Je jím Rottexpr, který staví na původním source portu, resp. portu pro Linux. Hlavním tahákem Rottexpr jsou samozřejmě obligátní vysoká rozlišení sahající až k 4K metám, spolu s ním nabízí i škálování a uživatelské pozicování HUDu. Přibyla i nějaká drobná vylepšení herních prvků, jako je např. volitelné automatické míření, či mód ZomROTT, ve kterém musíte nepřátele rozšmelcovat na atomy, jinak se vrátí mezi živé.

Rottexpr, vylepšený Rise of the Triad source port

Technická: pokud se vám po nakopírování datových souborů z plné hry či shareware verze odmítne port spustit, smažte soubor setup.rot. Plnou verzi hry, tedy Rise of the Triad: Dark War, lze zakoupit na GOG, shareware verze hry je k nalezení např. na dosgamesarchive.com.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Rottexpr, vylepšený Rise of the Triad source port"

  • Viktor Špička napsal:

    ROTT považuji osobně za nejhorší klon Wolfensteina ,který jsem měl tu čest hrát .Dal jsem si tu práci a dohrál cca pět původních levelů abych si jen potvrdil , že celá slavná vertikála mi za tak mizerný design hry stejně nestojí . Kroutil jsem hlavou tehdy v 95 a tím, že jsem mu dal šanci oslovit mne znova jsem s ROTT už nadobro skoncoval .
    Dokonalá céčková hra ve všech směrech …

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle