SC2KRepainter, patch pro SimCity 2000 na Windows 10

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Jak už jste se před lety mohli dočíst, SimCity 2000 lze k běhu pod moderními Windows poměrně lehce přemluvit. Má to jen jeden drobný háček, a tím jsou animace, které nefungují tak, jak by měly. Přesněji fungují jen v okamžik, kdy daný úsek plochy nějakou vlastní akcí donutíte k překreslení, jinak neanimují.

SC2KRepainter, patch pro SimCity 2000 na Windows 10

Pod Windows 7 a Vistami stačilo nastavit v režimu kompatibility 256 barev, ale tenhle trik bohužel ve Windows 10 nedělá vůbec nic. Problém tkví v tom, že některé animace jsou řešeny technikou color cycling / palette shifting, tzn. obrázek zůstává stejný, ale mění se mu paleta. Je to šikovné, velmi doporučuji si vygooglit, čeho všeho lze tímto postupem docílit (viz Dune od Crya), ale v případě SC2000 a Win10 to prostě nefunguje, protože mód kompatibility nereflektuje změny palety.

Naštěstí je tu novinka SC2KRepainter, která animace uvede na pravou míru. Stačí utilitku spustit před / při běhu SimCity 2000 a dále jen zírat na tu krásu. SC2KRepainter jednoduše Wokna k překreslení grafiky přinutí. Má to jen drobné vedlejší efekty, kterých si nejspíše ani nevšimnete. Také pravděpodobně rostou nároky na výkon PC, ale to vašemu modernímu mega-core Intel Sixtiu může být u křemíku.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle