SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Máme tu další ze zdánlivě nekonečné řady retro konzolí. V rámci oslav 60. výročí od založení a 30. výročí od uvedení přenosné konzole Game Gear představuje SEGA novou retro konzoli Game Gear Micro.

A s tím micro SEGA skutečně nepřehání. Konzolka má rozměry pouhých 80x43x20mm, displej jako takový má úhlopříčku necelé tři centimetry. Game Gear Micro je tedy o cca třetinu menší, než populární sovětský Vlk&Zajíc / původní Game&Watch (věřit mi můžete, právě jsem to změřil). Fyzicky je dokonce ještě menší, než Game Boy Micro, přičemž v porovnání s GB Micro má bezmála poloviční displej.

What is this? A handheld for ants?

Game Gear Micro bude dostupný ve čtyřech barevných variantách (černá, modrá, žlutá, červená), přičemž každá z variant obsahuje jinou vestavěných čtveřici her. Jiné hry nahrát nelze. Provoz konzole zajišťuje dvojice AAA baterií, k napájení lze použít i micro USB kabel. Dále konzolka obsahuje reproduktor a 3.5mm zdířku na sluchátka.

Cena je stanovena v přepočtu na tisícovku v českých, v prodeji by měl být GG Micro od 6. října - aspoň co se Japonska týče. Jestli se dostane i na zbytek světa je v tuto chvíli nejasné.

SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

Seznam her na Game Gear Micro:

  • černá: Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, OutRun, Royal Stone (pokračování Crystal Warriors)
  • modrá: Sonic & Tails, Gunstar Heroes, Sylvan Tale, Baku Baku Animal
  • žlutá: Shining Force Gaiden, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden Final Conflict, Nazo Puyo: Arle no Roux
  • červená: Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The G.G. Shinobi, Columns

A ještě jedno milé "to si ze mě dělaj prdel" na závěr - předobjednáte-li si všechny 4 barevné varianty, obdržíte zdarma zvětšovací sklo!

SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

To je ale ptákovina, co? Kdyby měl GG Micro aspoň o dvojnásobný displej, tak budiž, šikulové předpokládám najdou způsob, jak se do konzole vlámat a nahrát jiné / další hry. Pak by to mělo smysl. Ale hraní na třícentimetrové úhlopříčce? No tak!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle