SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

Máme tu další ze zdánlivě nekonečné řady retro konzolí. V rámci oslav 60. výročí od založení a 30. výročí od uvedení přenosné konzole Game Gear představuje SEGA novou retro konzoli Game Gear Micro.

A s tím micro SEGA skutečně nepřehání. Konzolka má rozměry pouhých 80x43x20mm, displej jako takový má úhlopříčku necelé tři centimetry. Game Gear Micro je tedy o cca třetinu menší, než populární sovětský Vlk&Zajíc / původní Game&Watch (věřit mi můžete, právě jsem to změřil). Fyzicky je dokonce ještě menší, než Game Boy Micro, přičemž v porovnání s GB Micro má bezmála poloviční displej.

What is this? A handheld for ants?

Game Gear Micro bude dostupný ve čtyřech barevných variantách (černá, modrá, žlutá, červená), přičemž každá z variant obsahuje jinou vestavěných čtveřici her. Jiné hry nahrát nelze. Provoz konzole zajišťuje dvojice AAA baterií, k napájení lze použít i micro USB kabel. Dále konzolka obsahuje reproduktor a 3.5mm zdířku na sluchátka.

Cena je stanovena v přepočtu na tisícovku v českých, v prodeji by měl být GG Micro od 6. října - aspoň co se Japonska týče. Jestli se dostane i na zbytek světa je v tuto chvíli nejasné.

SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

Seznam her na Game Gear Micro:

 • černá: Sonic the Hedgehog, Puyo Puyo 2, OutRun, Royal Stone (pokračování Crystal Warriors)
 • modrá: Sonic & Tails, Gunstar Heroes, Sylvan Tale, Baku Baku Animal
 • žlutá: Shining Force Gaiden, Shining Force: The Sword of Hajya, Shining Force Gaiden Final Conflict, Nazo Puyo: Arle no Roux
 • červená: Megami Tensei Gaiden: Last Bible, Megami Tensei Gaiden: Last Bible Special, The G.G. Shinobi, Columns

A ještě jedno milé "to si ze mě dělaj prdel" na závěr - předobjednáte-li si všechny 4 barevné varianty, obdržíte zdarma zvětšovací sklo!

SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně

To je ale ptákovina, co? Kdyby měl GG Micro aspoň o dvojnásobný displej, tak budiž, šikulové předpokládám najdou způsob, jak se do konzole vlámat a nahrát jiné / další hry. Pak by to mělo smysl. Ale hraní na třícentimetrové úhlopříčce? No tak!

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"SEGA uvádí Game Gear Micro aneb WTF do dlaně"

 • Srandista napsal:

  Ked uz, tak samozrejme ta cierna. Ale ta uhlopriecka toho LCD to fakt zabija…

  • Sledge napsal:

   Jj, neměli dělat miniaturní repliku, ale jakýsi “tribute”, klidně se stejnými rozměry, ale prostě s větším LCD, prostor tam je.

 • Ronoath napsal:

  Připomíná mi to spíš první barevné mobily a hraní her na nich…

 • Jirka napsal:

  Když si představím, jaký proces je uvést do výroby produkt pod známou značkou a že se do produkce dostne jen nepatrný zlomek projektů – a že tohle prošlo …
  Myslím, že tento svět už je hodně nemocný. Jen ty projevy degenerace jsou v Japonsku naštěstí zatím v oblasti, kde moc škod nenapáchají. Uznávám, že bych se u nás taky raděj rozčiloval nad tímto.

 • Doomtrooper napsal:

  WTF…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BBSRetro podložka pod myš BBS 230 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle