Skandální odhalení! QUAKE běží na BUILDu!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Je to tak. Ale zároveň samozřejmě úplně jinak. Tvrzení z nadpisu je samozřejmě lživé, první QUAKE běží na id Tech 2 enginu, ale jak ukazuje následující video, i technicky méně pokročilý BUILD, který znáte z klasik jako Duke Nukem 3D či Blood, je schopný těžkou industriální atmosféru a technickou preciznost temného Quaka zdatně imitovat.

Z buildovských her jsem měl vždy dojem jakési laciné papundeklovosti, ale ukazuje se, že problém není v enginu, ale spíše v jeho použití. Protože Quake TC Demo nemá do pocitu, který mám z Kváka, daleko. Střízlivé textury, temnější osvětlení, ponurá hudba, a ten Quake tam skoro je :) Rozhodně tomu pomáhají i 3D modely nepřátel, vlastně jsem ani netušil, že jdou v BUILDu vykouzlit, ale to je nejspíš práce moderního enginu eDuke32, na kterém tato totální konverze běží.

Skandální odhalení! QUAKE běží na BUILDu!

Celá tahle srandička není nová, googlení jí datuje kamsi do roku 2011, aktuální verzi si můžete stáhnout zde. Netěšte se na plnou hru, jde o demo, které obsahuje dvě hratelné mapy a několik map testovacích.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Skandální odhalení! QUAKE běží na BUILDu!"

  • AfBu napsal:

    Wow, smekám jak dobře to vypadá…jinak 3d modely originální Build engine určitě neuměl, v Blood-ovi [čti blůd-ovi] byly na nejvyšší detaily voxelové předměty, ale nemyslim, že bych je viděl ještě v jiné hře.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle