Quake

(Quake - všechny články)

WRATH: Aeon of Ruin, upoutávka na novou FPS akci na Quake 1 enginu

Doplnění: nestačí-li vám upoutávka, mrkněte na gameplay video. O nové hře na Quake 1 enginu (první generace idTech 2) se šušká už docela dlouho, konečně tu máme něco hmatatelného. Novinka z produkce 3D Realms / KillPixel nese název WRATH: Aeon of Ruin a představuje se v atmosférickém traileru, viz níže. Po poklidném rozjezdu dojde na klasickou zběsilou old-school FPS akci ve vysokém tempu a krvavě-vířivém quick-stepu. Design map by ovšem měl být blíže lineárnímu arénovému pojetí po vzoru Serious Sama,… celý článek »

Quake na 486ce s 3dfx Voodoo

Protože jsem konečně odladil 486ku ke své spokojenosti, rozhodl jsem se dát ještě jednu šanci 3D akcelerátoru 3dfx Voodoo a otestovat, jak se mé ladící zásahy projevily na plynulosti hry Quake. Shrnutí aktuální konfigurace: Am5x86 (486DX5) přetaktovaná na 150MHz základní deska Abit PB4 64 MB RAM S3 Trio + 3dfx Voodoo 4MB a pro úplnost: 4GB CF HDD, Win95 Pro názornost přikládám výsledky benchmarku Speedsys 4.78. Na prvním obrázku jsou výsledky při výchozím nastavení BIOSu, na druhém výsledky po optimalizaci,… celý článek »

Pařanská romance 2, QUAKE

Po předchozí pařanské romanci tu máme další retro chuťovku od Nenyho sepsanou v květnu roku 1997. Taky jste toužili po “3D kartě” S3 Virge? Já ano. To jsem tehdy ještě nevěděl, co je to za bazmek. A marně vzpomínám, jaký přesně stroj jsem to tehdy měl já. Hmm, 1997, bylo mi 14 let, takže hádám pořád ta 486DX2/66MHz? Jak já těm Pentiákům záviděl! :) P.S. Neštvěte mě a seškrabte podobná díla ze svých zpuchřelých harddisků také. Já vím, že tam… celý článek »