Snark Barker MCA, nová zvukovka pro IBM PS/2

O projektu Snark Barker už jsem před časem informoval (viz tady a tady), tedy jen pro připomenutí - jde o repliku zvukové karty Sound Blaster 1.0. Což mimo jiné znamená, že je karta určena pro připojení ke klasickému ISA slotu. Ale co když máte IBM PS/2 s MCA sběrnicí?

Snark Barker MCA, nová zvukovka pro IBM PS/2

I majitelé strojů od IBM si nyní mohou užít libých tónů OPL2 čipu, autor Snark Barkera totiž připravil novinku, a to Snark Barker MCA, zvukovku pro micro channel architecture sběrnici, kterou naleznete právě v počítačích PS/2. Zvukovka je samozřejmě stále 100% kompatibilní s kartami Sound Blaster, všechny součástky nutné ke stavbě jsou běžně dostupné, dokumentace je open source.

Hotové karty bohužel dostupné nejsou, takže stejně jako v případě Snark Barkera nezbývá, než si to celé postavit po vlastní ose.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Snark Barker MCA, nová zvukovka pro IBM PS/2"

  • King_Marty napsal:

    Nejvíc se mi líbí ty popisky na tišťáku typu “Danger: old computer here ↓”, “Nasty noises” atp.

  • mixal11 napsal:

    Mal som kamosa, ktoremu kupili PS/2 (refurbish velmi lacno), v prvej polke 90tych rokov – kedy uz drzali krok ako tak len najlesie 386DX40. On mal v tej PS/2 386 len nejaku pomalsiu – tusim 20-25MHz.

    A to este musel pocuvat v hrach beeper, pretoze do MCA nevedel zohnat zvukovku. Smutny pribeh. Ja som mal 8bit sound blastera (mono). Co by za taku kartu vtedy dal :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »