Starcraft Remastered – HD verze původního Starcrafta již v létě

Že je klasický Starcraft i po téměř 20 letech od vydání králem mnoha síťovaček netřeba zdůrazňovat. Léty prověřený a mnoha opravami vybroušený gameplay nestárne. Což se ovšem nedá říct o audiovizuální stránce. Ta je sice na svůj věk pořád stravitelná, Starcraft se trefil do onoho post-320x200-pre-3D období, kdy se 2D grafika prokousala k relativně vyššímu rozlišení, viz také Theme Hospital, TTD či HoM&M2, ale přeci jen, dnešní standard je o galaxie jinde.

Naštěstí se Blizzard pro dlouhém období šuškandy a nepotvrzených zpráv konečně rozhoupal a oznámil Starcraft Remastered, tedy HD remake oblíbené real-time strategie. Vylepšená verze nabídne novou grafiku, podporu 4K rozlišení, nově nahraný soundtrack a vyčištěné dialogy, kompletní obsah, tedy původní hru a datadisk Broodwar, Windows i Mac verzi, a hlavně - bezproblémové hraní přes Internet s vylepšeným matchmakingem.

Remaster je v podobném duchu, jako Age of Empires HD, tedy žádné nepřehledné 3D křeče v moderním enginu - engine pohánějící remasterovanou verzi je původní 2D engine Starcrafta, jen vylepšený. Z čehož vyplývá, že gameplay je na chlup stejný. Změna vizuální stránky se na rozdíl od AoE2 netýká jen rozlišení, veškerá grafika byla překreslena a citlivě zmodernizována.

A i kdyby vám byl nějaký HD remaster Starcrafta naprosto ukradený, stále je tu jedna skvělá zpráva jako bonus - v horizontu několika dní bude k dispozici StarCraft Anthology ke stažení zcela zdarma spolu s novým pachem 1.18, který mimo jiné slibuje lepší kompatibilitu s moderními Windows (7/8/10). Zajímavé je, že hráči s free verzí budou moci bez problémů hrát proti hráčům s verzí remasterovanou.

PS. Screenshoty níže berte s rezervou, jsou natípané z videa.

 

Starcraft Remastered – HD verze původního Starcrafta již v létěStarcraft Remastered – HD verze původního Starcrafta již v létěStarcraft Remastered – HD verze původního Starcrafta již v létě

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Starcraft Remastered – HD verze původního Starcrafta již v létě"

 • Pentium napsal:

  Docela bych si dal SC přes Hamachi nebo něco. A až vyjde ta antalogie, tak můžeš organizovat turnaje, to by bylo dobrý.

 • JimiH napsal:

  Super. Starcraft byl fajn, facelift si zaslouží. Mám ale dvě poznámky.

  – Asi si to tak nechtěl říct, ale ten úvod vyznívá nejednoznačně – Starcraft běžel v 640×480 (SVGA), ne v 320×240.
  – Není pravda, že se svou grafikou trefil, protože pamatuju dobře, když vyšel a nepatřil graficky mezi nejlepší kousky. Naopak se mu vyčítalo v recenzích, že oproti Warcraftu II (rozdíl tři roky) přibyly jen lepší animace a plynulost. Mělo to ale obrovskou výhodu v nízkých HW nárocích, takže většina lidí to přijala.

  • Sledge napsal:

   – “post-320×200-pre-3D” – myslel jsem tím “po 320×200” a “před masivním nástupem 3D”, tzn. právě např. 640×480 ve 2D

   – Mě nešlo o to, jak byla grafika vnímána v době vydání, ale o to, že dnes jsou staré 2D hry běžící v 640×480 často poměrně koukatelné, na rozdíl od svých dobových 3D souputníků. Viz příklady, které jsem uvedl.

   • JimiH napsal:

    OK. S tím už souhlasím. Obzvláště s ranými 3D strategiemi, na které se dnes kouká o poznání hůř. Izometrický pohled je koneckonců něco, k čemu se vývojáři vrací i dnes.

 • Liso napsal:

  Tak na HD remaster sa teším, Starcraft ma úplne obišiel, ale v tejto novej podobe si ho nenechám ujsť. :)
  Ešte rozmýšľam že by som sa pustil do SC2, ale teraz neviem či nepočkať na remaster verziu a potom si dať SC2, alebo naopak? Čo bude menšie zlo?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-FALLPodtácek ATOM-FALL 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle