Testujte Faery Tale Adventure II pod ScummVM

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

V aktuálním daily buildu nástroje ScummVM můžete testovat novinku, klasické RPG Halls of the Dead: Faery Tale Adventure II (1997).

Hra běží na enginu SAGA (Scripts for Animated Graphic Adventures), který ve své starší verzi pohání již podporované tituly Inherit the Earth: Quest for the Orb a I Have No Mouth, and I Must Scream, ve verzi novější pak adventuru Dinotopia a právě FTA2.

Testujte Faery Tale Adventure II pod ScummVM

Po hraní budete potřebovat jak aktuální sestavení ScummVM, tak placku se hrou. FTA2 se bohužel nedá legálně zakoupit a dokonce ani na myabandonware.com ISO nenajdete, naštěstí je tu uloz.to, hledejte, najdete ;) Cracknuté verze se rozběhat nepokoušejte, nefungují.

Faery Tale Adventure II navazuje na první díl z roku 1987. V roli tří chrabrých bratří se vydáváte do cizí země, kde je vaším úkolem ochránit místní obyvatelstvo před zlem, které se plíží kdysi mírumilovnou krajinou. Hra se může pyšnit pohlednou kreslenou grafikou, která i přes pouhých 256 barev a rozlišení 640x480 zestárla nadmíru důstojně.

Ničím neomezené putování v rozlehlém fantasy světě je bohužel zkaleno faktem, že hra je nedodělaná. Vývojářský tým Dreamers Guild neměl na dokončení hry čas, a spousta obsahu je tak nedotažená. Příklad - svět je plný předmětů pro side questy, které ovšem nikdy nebyly naskriptovány. Nicméně hlavní dějová linka přítomna je, a uznejte sami, na hru se skvěle kouká :) A kdo ví, možná se nyní, kdy je hra podporována skrze ScummVM, dotažení nedokončeného obsahu zhostí fandové.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Testujte Faery Tale Adventure II pod ScummVM"

  • iarmanu napsal:

    Celkem by mě zajímalo jak rychle FTA2 pod scummem pojede, jelikož na p166 mi to přišlo dosti pomalé.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle