DreamBlaster S2P: miniaturní General MIDI syntetizér pro paralelní port

Potřebujete-li ozvučit starý notebook nebo starý počítač bez volného ISA slotu, máte v zásadě jedinou možnost - připojit cosi na paralelní (či sériový) port. Oním cosi může být např. Covox (např. moderní CVX4), OPL2LPT, nebo právě DreamBlaster S2P, což je nový miniaturní syntetizér kompatibilní se standardem General MIDI.

Kompatibilita se starými hrami a programy je zajištěna rezidentním ovladačem, zvuk je generován čipem SAM2695. DreamBlaster S2P si můžete objednat na serdashop.com/S2P, bez poštovného vyjde na 36 euro, tedy necelou tisícovku.

Obdobné zařízení se stejným čipem je dostupné také jako waveblaster daughterboard, tzn. není třeba řešit kompatibilitu skrz rezidentní driver.

DreamBlaster S2P: miniaturní General MIDI syntetizér pro paralelní port

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"DreamBlaster S2P: miniaturní General MIDI syntetizér pro paralelní port"

  • Doomtrooper napsal:

    Tohle je zajimava vec, sice spousta lidi si rekne, pfff davat litr je moc, ale na druhou stranu jim musim drzet palce a blahorecit ze vubec neco takoveho koupit lze :)

    • Sledge napsal:

      Cena je imho dobrá, pokud chce člověk General MIDI, vyjdou ho např. Roland SC-55 nebo Yamaha MU80 dost draho. Tohle má sice jiný zvuk, ale pořád věrnější, než OPL syntéza (kterou mám sice hodně rád, ale k reálnému zvuku má daleko :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 138 Kč měsíčně

Již přispělo 13 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »