Voxel Doom, 3D update pro Dooma jedničku

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Před několika okamžiky vyšel Voxel Doom, grafický mod pro GZDoom, který přenáší placaté sprajty Dooma do 3D, a to pomocí voxelů, jak ostatně název napovídá. Nejde o první pokus o přenesení objektů do třetího rozměru, možná vzpomenete na projekt DoomsDay Engine, který umožnil použít v Doomovi polygonové 3D objekty.

Voxel Doom, 3D update pro Dooma jedničku

Pecka, nicméně to napozicování brokovnice je trochu nešťastné :)

Jenže zatímco polygonové 3D modely nepřátel působí v kombinaci s velmi primitivní animací vyloženě nepatřičně, tak u modelů voxelových na první pohled ani nepostřehnete, že je něco jinak. Nicméně jakmile vám to "cvakne", zůstanete v úžasu stát :) Skutečně, voxelové modely do hry zapadají naprosto přirozeně, neboří původní estetiku, a přitom jde o vylepšení zásadní. A týká se jak objektů a dekorací, tak nepřátel - v tuto chvíli jsou předělána monstra z Dooma 1, na dvojku ale dojde brzy.

Co je voxel?
Jako je pixel bodem v 2D mřížce, je voxel bodem v 3D mřížce. V podstatě je tedy voxel dále nedělitelnou kostičkou v 3D prostoru. Kostičkou, která není dána polygonovým modelem, ale je sama o sobě jednotkovým objemem.

Instalace Cheello's Doom Voxel Mod je jednoduchá, stáhněte cheello_voxels.zip z oficiální stránky projektu a následně spusťte "gzdoom.exe cheello_voxels.zip". Pro spuštění budete potřebovat GZDoom ve verzi 4.8.2 či vyšší.

Výše screeny v moderním duchu, níže trochu více retro :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Komentáře k:
"Voxel Doom, 3D update pro Dooma jedničku"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle