Zvládla by Amiga 500 Dooma?

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tu legendu známe všichni - bylo nebylo, kralovala herním počítačům Amiga, načež přišel Doom a nabodl nebohou Motorolu na vidle. Skutečnost byla pochopitelně mnohem komplikovanější, nicméně svižné FPS akce Amiga v základní konfiguraci prostě nezvládla...

...nebo zvládla? No když se tak blbě ptám, tak je asi jasné, že mám něco za lubem ;) Programátor vystupující pod přezdívkou KK a působící v rámci demogrupy Altair se rozhodl rozložit Amigu 500 až na atomy a zjistit, jestli tam přeci jen síla k rozběhání Dooma někde není.

Demonstraci jeho práce na DOOM klonu, který by běžel na základní A500/7MHz s 1MB chipram, si můžete prohlédnout na Youtube.

Zvládla by Amiga 500 Dooma?

KK používá assety z Freedooma, stejně jako souborové formáty originálního Dooma, tzn. mapy pro svůj engine může tvořit v Doombuilderu. Ve videích předvádí jak slušnou porci teorie, tak poctivý flák praxe, tzn. funkčního enginu. Není to tak docela bez kompromisů a jako Doom v plné palbě to nevypadá, nicméně hýbe se to velmi slušně, na holé A500 cca 10-14 fps, na holé A1200 cca 24-25 fps.

S grafikou šitou na míru cílovému počítači by to už teď vytřelo zrak Wolfovi 3D, engine je schopen mnohem zajímavější architektury levelů.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Komentáře k:
"Zvládla by Amiga 500 Dooma?"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle