WRATH: Aeon of Ruin, upoutávka na novou FPS akci na Quake 1 enginu

Doplnění: nestačí-li vám upoutávka, mrkněte na gameplay video.

O nové hře na Quake 1 enginu (první generace idTech 2) se šušká už docela dlouho, konečně tu máme něco hmatatelného. Novinka z produkce 3D Realms / KillPixel nese název WRATH: Aeon of Ruin a představuje se v atmosférickém traileru, viz níže.

Po poklidném rozjezdu dojde na klasickou zběsilou old-school FPS akci ve vysokém tempu a krvavě-vířivém quick-stepu. Design map by ovšem měl být blíže lineárnímu arénovému pojetí po vzoru Serious Sama, spíše než bludištím v Doomovi či Quakeovi. A ještě nějaká čísla: 15 rozlehlých úrovní, 9 zbraní, 10 mocných artefaktů a 666 FPS cap.

Quake a Hexen z toho čouhají jak zbytky nudlové polévky ze somrákova plnovousu. I přes použitý engine nečekejte, že hru rozjedete na Pentiu s 3dfx kartou. Minimální požadavky jsou 3GHz CPU s Geforce 7950GT, hra totiž využívá modifikaci Darkplaces, která id Tech 2 pozvedá k výšinám.

Hru si už nyní můžete přidat do seznamu přání na Steamu, datum vydání je stanoveno na léto letošního roku. Tou dobou by teoreticky mohla vyjít u druhá retro FPS akce od 3D Realms, na BUILDu postavená chuťovka Ion Maiden (hra je zatím dostupná v early access).

WRATH: Aeon of Ruin bude dostupný i na GOG, co se platforem týče, je podchyceno vše podstatné - PC, Mac, Linux, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch. Multiplayer a podpora modování jsou samozřejmostí. A bonus na konec - chystá se i krabicovka.

WRATH: Aeon of Ruin, upoutávka na novou FPS akci na Quake 1 enginuWRATH: Aeon of Ruin, upoutávka na novou FPS akci na Quake 1 enginu

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"WRATH: Aeon of Ruin, upoutávka na novou FPS akci na Quake 1 enginu"

  • Doomtrooper napsal:

    Ohoooo, trailer vypada vazne dobre, ti zombici jsou takrka roztomili s temi kulatouckymi hlavickami hahaha. Quake engine je v tom znat v pohybu a s Hexen influenci nemuzu nic nez jen souhlasit , a to urcite neni na skodu. Ta atmosfera z ukazkovych lokaci sala prijemne krvave teplo. Ten pocit osameleho bijce je tam proste znat. Jsem zvedav jaky tam bude multiplayer.
    Protoze mam pocit ze se zkusenostmi ktere za ta leta tihle fandove Quaka nasbirali by to mela byt proste pecka… a nebo hroznej pruser no. ;)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1916 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš GEROJSRetro podložka pod myš GEROJS 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle