Vyšla nová verze DOSBox Staging (0.79.0)

Dnes vyšla nová verze velmi schopného forku DOSBoxu. Co za novinky DOSBox Staging ve verzi 0.79 přináší? Není toho málo.

Vyšla nová verze DOSBox Staging (0.79.0)

Zásadní porce vylepšení se týká zvukové stránky. Nově je emulován modul AdLib Gold Surround, můžete si tedy jedinou hru, která jej podporuje, tzn. adventuru Dune, užít v ultimátní audio kvalitě. Dále přibyla celá řada audio filtrů pro navození toho správného retro zážitku, nově jsou k dispozici též efekty reverb a chorus, které mohou osvěžit ty méně povedené FM soundtracky. Naopak odebrány byly podřadné emulátory OPL, nyní je přítomen jen nejlepší z nich, NukedOPL. Vylepšená byla též emulace PC speakeru a různých "covoxů".

Další mnohá vylepšení se týkají stránky vizuální, od vylepšení kvality škálování, přes podporu průhlednosti textové konzole, po možnost přetlačení (override) výchozí CGA palety. Novinkou je též CFR, tzn. constant frame rate, což je jakýsi pokus o vsync, jestli to dobře chápu.

Dále jsou vylepšeny možnosti mountování, tedy připojování rozličných obrazů, reimplementováno je též připojování optických médií fyzických. A tak dále, a tak dále, jak jsem psal, není toho málo :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

14 patronů přispívá částkou 1552 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek ATOM-NUKEPodtácek ATOM-NUKE 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle