Warcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke stažení

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Že je tam někde venku hratelná verze zrušené blizzardí adventury Warcraft Adventures: Lord of the Clans není žádným tajemstvím. Videa z hraní se na youtube objevují už roky. Nicméně hra samotná dlouho dlela na pevných discích tajemných fantómů a pro nás, obyčejný dělný lid, nebyla k dispozici. To se nyní konečně změnilo, od včerejšího dne totiž nečistými fóry pod rouškou tmy skrz bahno warezu probublávají odkazy na stažení hratelné verze. Viz níže.

Aktualizace: hned jse se do toho pustil a Warcraft Adventures dohrál :)

Warcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke stažení

Hru do světa vypustil ruský uživatel s přezdívkou Reidor. S největší pravděpodobností jde o zaměstnance americké firmy Animation Magic, která měla na starosti animace hry, a která měla pobočku v Rusku. Jeho vlastními slovy:

After 18 years of waiting, project Warcraft Adventures cancelled Blizzard in 1998 year, finally released! This is full pre-released version witn in-game cinematics + interest txt docs. This is my gift for all Blizzard fans, old and new.

Mělo by tedy jít o téměř finální pre-release verzi hry. Chvilku jsem si zahrál, zatím můžu konstatovat, že hra funguje, včetně animací a mluveného slova, na mnoha místech je ovšem trochu nevybroušená. Varování vyplývající z podstaty věci - stahujete na vlastní riziko, bůhví, jaký bordel se v tom může schovávat ;) V ideálním případě hru spusťte pod virtualizací.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans je klasická kreslená point'n'click adventura, která měla původně vyjít roku 1997. Její vydání bylo bohužel nakonec zrušeno. Žánr adventur přeci jen skomíral a Blizzard si pravděpodobně nechtěl utrhnout ostudu nízkými prodeji. A na rovinu - v porovnání s takovým Curse of Monkey Island jsou Warcraft Adventures trochu chudým příbuzným. Příběh, který se měl objevit ve hře, byl posléze přepracován a odvyprávěn v knize Vládce klanů.

Warcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke staženíWarcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke stažení

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Warcraft Adventures: Lord of the Clans konečně ke stažení"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle