WebLiero, legendární multiplayerový nářez přímo v prohlížeči

Musím se přiznat, že fenomén finské akční hry Liero (DOS, 1998) jsem nikdy nedocenil. Tahle freewarovka pro více hráčů, která ze všeho nejvíc připomíná Worms v real-time provedení, frčela už na střední (přelom milénia), ovšem já jsem utíkal do učeben výpočetní techniky spíše na rychlou partičku C&C, než na tyhle červíky s bazukami.

WebLiero, legendární multiplayerový nářez přímo v prohlížeči

Nicméně něco na té hře být musí, protože je kolem ní pořád docela živo. Poslední verze Liero 1.36 je jen několik let stará a existují i četné klony a forky. Jedním z nich je loni vydané WebLiero, které můžete hrát přímo v prohlížeči. Stačí zadat přezdívku, nakonfigurovat si barvu a přidat se do některé ze založených online místností, popř. založit místnost vlastní.

Čeká vás samozřejmě dokonalý chaos, který je kompletně v moci elitních veteránů. Ale co, dneska sice dostanete nakopáno, ovšem díky bolestivě získaným zkušenostem možná jednou v budoucnu zase vy nakopete někoho jiného. Jak říkal Rocky Balboa: "It ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward!" To jsou perly moudrosti! Trochu nečekaně od muže, co lemtal syrová vejce.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"WebLiero, legendární multiplayerový nářez přímo v prohlížeči"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak 3DFXPlacka / odznak 3DFX 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle