Zahrajte si adventuru Přítmí přímo v prohlížeči

1701.cz - retrogaming merch

Asi bych se při použití termínů jako "klasika" či "legenda" v tomto kontextu trochu ošíval, ale fakt je, že Přítmí prostě znáte. Tato "minimalistická fotokinetická detektivka", jak hru označili sami autoři, vyšla v roce 1999 zdarma na cover CD časopisu SCORE č. 69.

Zahrajte si adventuru Přítmí přímo v prohlížeči

V této překvapivě zdařilé noir adventuře, která je po stránce grafické řešena formou statických fotografií, potkáte řadu tehdejších redaktorů časopisu SCORE, za všechny zmiňme famózní výkon mistra Michala Rybky v roli p. Jánského, mezi dalšími vystupujícími je např. Jindřich "Skeldal" Rohlík či Petr Chlumský, který je autorem programu, fotografií a scénáře, a kterého si ze stránek SCORE můžete pamatovat též.

Zahrajte si adventuru Přítmí přímo v prohlížeči

Přítmí vás pasuje do role fotografa Adama Koláře, jenž se pustí do vyšetřování vraždy, ke které se ne vlastní vinou přimotal - měl to štěstí, nebo tu smůlu, že čirou náhodou vyfotil důkaz...

A proč vám to povídám? Inu proto, že Petr "AfBu" Kratina, kterého si mimochodem můžete pamatovat z pecky Silly Knight, přeportoval tuhle vetchou záležitost do HTML / JavaScriptu. Což znamená, že Přítmí je nyní hratelné přímo v prohlížeči! Popř. jsou připraveny ke stažení instalační balíčky pro Windows, MacOS a Android. A co víc - autorovi portu se na Twitteru ozval autor hry a s trochou štěstí bychom se tak mohli dočkat nějaké vylepšené "HD" verze! Držme si palce ;)

A je tahle "vážná detektivní adventure s příběhem, který vám vezme dech" vlastně co k čemu? Dave si myslí, že ano! :)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

11 patronů přispívá částkou 996 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »

Shadow bazar, retro herní džungle