Orpheus, nová ISA zvuková karta

Ne vždy potřebujete zvukovku nabitou nadpozemskými funkcemi. Někdy prostě stačí zvukovka, která bez problémů funguje a je SB-kompatibilní. A právě takovou zvukovkou je novinka Orpheus.

Orpheus, nová ISA zvuková karta

Orpheus je Sound Blaster / Windows Sound System (WSS) kompatibilní karta založená na čipu Crystal CS4237B. Pro FM syntézu je osazený originální OPL3 čip (YMF289B). K dispozici je S/PDIF výstup, wavetable header a samozřejmě gameport. Karta podporuje dva režimy MPU-401 - klasický "hloupý" UART, obvyklý na většině zvukovek, a pokročilý volitelný PCMIDI, díky kterému karta umí "inteligentní mód", při použití MIDI zařízení tedy není nutný dodatečný software, tzn. SoftMPU. Což se může hodit tam, kde SoftMPU neběží, tedy na 286kách a níže.

Objednání karty je trochu komplikované, přeci jen jde o hobby projekt nadšenců, nejprve je třeba vyplnit poptávkový formulář a čekat na odpověď. Cena základní verze je stanovena na 130 eur, verze s nainstalovaným PCMIDI stojí 180 eur. A za 230 eur dostanete ke kartě ještě Dreamblaster X2.

Další informace naleznete ve vláknu na Vogonech.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2812 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš FTRACKRetro podložka pod myš FTRACK 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle