Wolfenstein 3D po síti až pro 11 hráčů

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

O existenci portu ECWolf, který umožňuje hrát FPS klasiku Wolfenstein 3D z pohodlí moderních operačních systémů, již bezpochyby víte. Mohlo se zdát, že vývoj portu poněkud ustrnul, jelikož verze 1.3.3 vyšla v roce 2016, nicméně ECWolf je zpět v plné síle, a včera vydaná verze 1.4.0 přináší novinku vpravdě revoluční, LAN multiplayer!

Wolfenstein 3D po síti až pro 11 hráčů

Síťová hra je zatím omezena na kooperaci až 11 hráčů, čištění rozsáhlých bludišť nikdy nebylo rychlejší! :) Nicméně všichni tak nějak tušíme, že zrovna u Wolfa3D nebude kooperace příliš lákává, tedy doufejme, že jde jen o takovou rozcvičku, která konverguje ke smrtícímu deathmatchi. Spuštění síťové hry funguje stejně jako u ZDoomu, jeden z počítačů v síti musí hru hostovat, další se k ní mohou připojit.

Nová verze dále přidává podporu pro Wolfstone 3D a Elite Hans: Die Neue Ordnung, což jsou minihry obsažené v rebootech Wolfenstein II: The New Colossus a Wolfenstein: Youngblood. Minihry je nejprve nutné extrahovat pomocí nástroje WolfstoneExtract.

Samozřejmostí je hromada oprav, tweaků a možností konfigurace, kompletní changelog naleznete zde. Konfigurační soubor hledejte v adresáři c:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\ECWolf\.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Wolfenstein 3D po síti až pro 11 hráčů"

 • Pollux napsal:

  11? To je teda dost random číslo :D

 • Xspy napsal:

  10 plus jeden server ;)
  Popravdě neznám moderní minihry Wolfstone 3D a Elite Hans: Die Neue Ordnung ….jen doufám že to není zase starý Wolf

  • Sledge (admin) napsal:

   Je to docela vtipný, obě minihry jsou skutečně starý dobrý Wolf. V těch zmíněných nových hrách můžeš narazit na herní automat, na kterém daná hra běží. A ve skutečnosti jsou to upravené verze klasického Wolfa běžící v emulátoru.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle