Právě vyšlo – WRATH: Aeon of Ruin

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

No ale že to trvalo! O připravované retro FPS akci WRATH: Aeon of Ruin jsem poprvé psal v březnu před pěti lety, přičemž už v listopadu téhož roku hra vstoupila do režimu raného přístupu. Na hotovou verzi jsme si ovšem museli počkat, ale před dvěma dny se dokončená hra konečně objevila na pultech virtuálních obchodů.

Právě vyšlo – WRATH: Aeon of Ruin

Připomeňme si, že jde o další z dlouhé řady retro doomovek, přičemž tato konkrétní na to jde skutečně poctivě, pohání jí totiž archaický engine id Tech 2, ten samý, který poháněl prvního Quakea.

Vydejte se tedy prozkoumat svět zahalený v gotickou temnotu, přesně v tom duchu, který Quake bohužel s druhým dílem opustil. Postavte se 15 nepřátelům, pokořte trojici bossů, a v 15 mimořádně rozlehlých mapách odhalte všechna tajemná zákoutí.

I když early access verze mnohdy nesbírala kladná hodnocení a chvíli to dokonce vypadalo že bude vývoj hry opuštěn, výsledek je dle všeho zdařilý, hra má na Steamu hodnocení very positive. Žel, na multiplayer si nechte zajít chuť, ten ve WRATH: Aeon of Ruin zdá se chybí, ač byl původně slíben. (Pokud se mýlím, opravte mě prosím.)

Minimální požadavky jsou relativně skromné, postačí Pentium 4 3ghz, 1GB RAM a Geforce 7950GT. Jistě, "žere" to víc, než Quake, ale to je holt daň za ohnutí daného enginu až za hranici možného. WRATH: Aeon of Ruin můžete zakoupit na Steamu i na GOG za cca 22 eur.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Právě vyšlo – WRATH: Aeon of Ruin"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle