Začínající vývojář vytvořil remaky CD-i Zeld

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

17 patronů přispívá částkou 1886 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Amatérský vývojář, který si na sociální síti Twitter nechává říkat Dopply, vydal své verze dvou Zeld, které původně vyšly v roce 1993 pro zařízení Cd-i od společnosti Philips. Konkrétně jde o hry Link: The Faces of Evil a Zelda: The Wand of Gamelon. Jedná se zpracování, která nejsou zcela totožná s originály, ale jejich ducha prý zachovává. Přepracování se liší především díky přidaným moderním zlepšováčkům jako třeba vylepšené sprity, titulky nebo přístupnější hratelnost.

Začínající vývojář vytvořil remaky CD-i Zeld

Hry vznikaly v Game Makeru a jejich vývoj trval čtyři roky. Dle vyjádření Dopplyho šlo tak trochu o hec mezi kamarády, ale zároveň se tvůrce dle svých slov také mnohému naučil, jak na poli programování, tak i stran vývoje her jako celku.

Autor zpřístupnil své dílko skrze svůj twitterový účet, ale sám se nakonec rozhodl, jako projev dobré vůle, tyto odkazy nedlouho po uveřejnění stáhnout. Ale co síť zchvátí, to už nenavrátí. Při troše hledání... no však to znáte.

Dodatek Sledge: Celý Twitter účet @thedopster je nyní soukromý, ale vyškrábl jsem odněkud znění původního Tweetu, odkazy zdá se stále fungují: "Alternate downloads (since I didn't think it'd be quite this popular): Torrent: Linux: https://t.co/BH7RUqfk9T Win: https://t.co/ZCIe1S7WXPMEGA: Linux: https://t.co/6WwsGstcvE Win: https://t.co/WUS1mHpthI"

Autor: yenda1

https://www.databazeknih.cz/uzivatele/yenda1-24688

Komentáře k:
"Začínající vývojář vytvořil remaky CD-i Zeld"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle