Zahrajte MedievaLands, old school multiplayer dungeon

MedievaLands je remake staré hry The Shadow of Yserbius, což je online dungeon / grafický MUD / prapředek dnešních MMORPG. Tuhle záležitost jste mohli hrát mezi léty 1991 až 1996 v rámci služby Sierra On-Line a v roce 1993 dokonce vyšla stejnojmenná singleplayerová offline verze pro ty nešťastníky, pro které bylo rozumné připojení naprosto nedosažitelné. Protože peníze, Telecom apod.

Mimochodem - podobným projektem byl i MUD Neverwinter Nights (1991) běžící na modifikovaném Gold Box enginu. Ano, už zkraje devadesátých let soupeřila o pozornost hráčů online grafická RPGčka! Velká škoda, že u nás jsme tuhle etapu téměř zcela minuli.

Zahrajte MedievaLands, old school multiplayer dungeon

V původní online verzi The Shadow of Yserbius bylo možné setkat se až s 30 hráči a vydávat se ve čtveřicích do tajemného podzemí s cílem zlikvidovat zavile zlou příšeru jménem En-li-Kil. Vlastně ne bylo možné, je možné! Na adrese medievalands.com totiž najdete moderní remake téhle klasické zatuchlé chodbičkárny, který vám zpřístupní dřevní online zážitek z pohodlí moderních Windows (popř. MacOS).

V rámci remaku je implementována jak původní hra, tak navazující datadisk The Fates of Twinion. Vytvořte si postavu, zvolte ze šestice povolání a osmera ras a vydejte se spolu s přáteli na nekonečný lov!

Remake je, na rozdíl od původní hry, cheatům vzdorný, ohavní podvodníci vám tak nebudou kazit zenově-grindovací zážitek. Celá ta legrace je ostře neoficiální a nelicencovaná, ale nemyslím, že by zrovna tohle někomu šláplo na kuří oko. MedievaLands je samozřejmě k dispozici zcela zdarma.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Zahrajte MedievaLands, old school multiplayer dungeon"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1502 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem » Podpořit nákupem na e-shopu »
Podtácek 35DISKETAPodtácek 35DISKETA 39 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle