Zahrajte si DOOM 64, legálně i pokoutně

DOOM 64 je docela zajímavá odbočka v zavedené sérii. Hra vyšla roku 1997 pouze na konzoli Nintedo 64 a z původního Dooma čerpá především inspiraci, jinak jde víceméně o novou hru. Samozřejmě jde stále o FPS akci, ale audiovizuální stránka prošla pekelnou proměnou. Atmosféra jiná taktéž jiná, hra je temnější, přesto barevnější (patrně prostý následek větší palety konzole v porovnání s VGA) a jaksi béčkově hororovější. Zcela nové jsou i úrovně. Je to pořád Doom, jen jiný.

Zahrajte si DOOM 64, legálně i pokoutně

DOOM 64 na PC až donedávna oficiálně nevyšel, ale existuje několik fanouškovských portů, které si můžete zcela zdarma zahrát. Jde o Doom64 EX, Doom 64: Retribution a Doom64 Absolution TC. Poslední uvedený můžete ignorovat, byl překonán druhými dvěma.

Doom 64 EX je nejblíže originálu, pro jeho spuštění ovšem budete potřebovat původní ROMku z N64. Pokud je to na vás příliš pracné, sáhněte po Doom 64: Retribution, což je předělávka Dooma 64 v GZdoom enginu. Věrnost předloze tedy utrpěla, ale zase má tato verze vychytané bugy a je spustitelná na pár kliknutí.

No a pak je tu další možnost, trapně a nudně legální. V souvislosti s aktuální peckou Doom Eternal vyšel konečně i oficiální port pojmenovaný jednoduše DOOM 64. Byl odlit v remasterovacích dílnách Nightdive Studios a stojí rozumných pět eur. Kdo si předobjednal Doom Eternal dostal Dooma 64 dokonce zcela zdarma.

Mnou doporučený postup: vyzkoušejte Doom 64: Retribution, a pokud se vám to bude líbit, kupte oficiální verzi.

TIP: Zajímat by vás i mohla modifikace Brutal Doom 64 (vychází z Absolution TC), více informací najdete u Leebigha.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Neutíkejte! Líbil se vám článek? Tak jej podpořte sdílením :)
Případně zvažte finanční podporu webu - přestane vás obtěžovat reklama ;)

Komentáře k:
"Zahrajte si DOOM 64, legálně i pokoutně"

  • Doomtrooper napsal:

    Musim rict ze je to podstatne dost temnejsi atmosfera a o dost tmavsi prostredi. Obcas mam problem videt nepratele nez zacnou strilet.

  • kunri napsal:

    Teď jsem dohrál na steamu Doom 64 a jakože, postupně je to už celkem nuda. Jde vidět, že to původně bylo přizpůsobené hraní na ovladači, takže na klávesnici a myši je to celkem dost jednoduché (nepřátelé mi přijdou oproti původnímu Doomu pomalejší a i jejich střely (pokud to teda nejsou hitscaneři) jsou taky pomalé).

    ALE! pak jsem zkusil Brutal Doom 64, který St. Mark IV. odladil. A co si budem. Za mě je to nejlepší FPS, kterou jsem kdy hrál (odpusť Johne Romero). Kam se hrabe Eternal :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

SINTECH-SHOP.CZ