Nemáte hardware na Doom Eternal? Zahrajte si Doom Eternal!

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

"Co je to zase za blbost?!" ptáte se? Inu, je to prosté, všehoshopná moderská komunita opět zasahuje. Existuje projekt, který vám zpřístupní zážitek srovnatelný s hraním Doom Eternal, ovšem prostřednictvím starého dobrého Quake enginu (id Tech 2)!

Projekt / mod se jmenuje Slayer's Testaments, zabírá téměř 1GB a nepočítejte s tím, že ho rozjedete na svém nabušeném Intel Pentiu 166MMX s 3dfx akcelerátorem. Engine může být vetchý, ale úrovně jsou ohromné a efektů je přehršel. Nepřátelé, zbraně, textury, dotek Eternalu najdete na každém kroku, dokonce jsou zachovány i herní mechaniky, jako jsou např. "gory kills". Samozřejmě můžete hrát i původní Quake levely v novém hávu, ale nejzajímavější budou předělané levely z Doom 2016 / Doom Eternal.

Jak mod rozběhnout? Budete potřebovat adresář id1 z původního Kvejka, dále nějaký moderní engine, např. vkquake, a samozřejmě mod samotný. Rozbalte engine např. do adresáře VKQUAKE, umístěte do něj podadresář ID1 a všechny soubory z modu dejte do podadresáře SLAYER. Ve hře pak spusťte konzoli a napište game slayer. Autoři samotní používají engine QuakeSpasm-Spiked, ale ten jsem nezkoušel.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle