Nemáte hardware na Doom Eternal? Zahrajte si Doom Eternal!

"Co je to zase za blbost?!" ptáte se? Inu, je to prosté, všehoshopná moderská komunita opět zasahuje. Existuje projekt, který vám zpřístupní zážitek srovnatelný s hraním Doom Eternal, ovšem prostřednictvím starého dobrého Quake enginu (id Tech 2)!

Projekt / mod se jmenuje Slayer's Testaments, zabírá téměř 1GB a nepočítejte s tím, že ho rozjedete na svém nabušeném Intel Pentiu 166MMX s 3dfx akcelerátorem. Engine může být vetchý, ale úrovně jsou ohromné a efektů je přehršel. Nepřátelé, zbraně, textury, dotek Eternalu najdete na každém kroku, dokonce jsou zachovány i herní mechaniky, jako jsou např. "gory kills". Samozřejmě můžete hrát i původní Quake levely v novém hávu, ale nejzajímavější budou předělané levely z Doom 2016 / Doom Eternal.

Jak mod rozběhnout? Budete potřebovat adresář id1 z původního Kvejka, dále nějaký moderní engine, např. vkquake, a samozřejmě mod samotný. Rozbalte engine např. do adresáře VKQUAKE, umístěte do něj podadresář ID1 a všechny soubory z modu dejte do podadresáře SLAYER. Ve hře pak spusťte konzoli a napište game slayer. Autoři samotní používají engine QuakeSpasm-Spiked, ale ten jsem nezkoušel.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit na STARTOVAČI

13 patronů přispívá částkou 1616 Kč měsíčně

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Retro podložka pod myš BBSRetro podložka pod myš BBS 236 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle