Betrayal at Krondor

(Betrayal at Krondor - všechny články)

Krabice: Betrayal at Krondor

Krabice. Ne, nebudeme si povídat o netušených chuťových nuancích kvalitních ovocných vín, ale o krabicových baleních počítačových her. Jestli něčím v devadesátých letech hry pro PC (a jiné počítače) čněly nad svými konzolovými protějšky, tak je to pyramidálnost jejich balení. Zatímco konzolové hry tíhly k unifikovanému balení, kartonové boxy PC her experimentovaly s tvarem, velikostí i obsahem, ve snaze přeřvat konkurenční kusy v regálu. Mimo jiné to souvisí i s žánrovou skladbou her – k typické konzolové 2D hopsačce tlustých… celý článek »

Nově ve sbírce: Betrayal at Krondor

Už jsem to tu někde říkal: se starými PC hrami je to v našich končinách z hlediska sběratelského trochu průser. Zatímco cartridge a lesklé placky určené pro konzole pořídíte třeba na aukru docela snadno, vyjma vzácnějších kusů, na zachovalou originálku pro PC narazíte jednou za uherák. Snad všechny podlehly zkáze, snad si je původní majitelé stále syslí v poličkách, ale prostě nejsou. O to větší radost je, když se vám nějaký ten pěkný kousek do praciček dostane. A ještě epičtější… celý článek »

A jaká je ta vaše oblíbená, obdivovaná, stará hra?

Psát blog, který někdo čte, je velký čelenž, proto v zájmu zpětného fídbeku lončuju tenhle proudžekt, tedy článek. Nemluvil bych hned o dlouhodobé stretýdži, spíše o jednorázovém mapování procesů, nebo také o brejnstormingu. Doufejme, že článek splní mé ekspektejšny. Snad se mi to teda podařilo odkomunikovat. :) Otázka tedy zní: Jaké jsou vaše oblíbené staré hry? Na jaké srdcovky nedáte dopustit, rádi jim odpustíte dvě tři malé chybky a ve chvílích svátečního volna si je pod emulátorem patřičně vychutnáte? Fantazii… celý článek »