Ve vývoji: AGA remake adventurní Dune (Amiga)

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Hybrid adventury a strategie, který vyšel roku 1992 a vzešel z dílen společnosti Cryo, je odjakživa poněkud zastíněn svým real-time bratříčkem, nicméně my tady v retrokoutku víme, že Dune je mimořádně povedená, atmosférická a strhující hra. Minimálně do okamžiku, než dojde na onu strategickou část, pak se to celé začne trochu drolit, naštěstí i to je aspekt, který bude v nadcházejícím fandovském remaku, na kterém maká jistý Barjack, adresován.

Ve vývoji: AGA remake adventurní Dune (Amiga)

Barjack se rozhodl přiblížit Dune schopnostem výkonných AGA strojů, což znamená vylepšenou grafickou stránku v rozlišení 320x256 a v 256 barvách, a také rozšířený obsah. Ano, nemá jít o prostou předělávku v poměru 1:1, Dune pro AGA Amigy je obohacením původní hry o další lokace, postavy a zápletky, vše v souladu s Herbertovým dílem, ovšem zároveň s ohledem na změny, které do příběhu vryli vývojáři.

V připravovaném remaku má např. každý ze síčů, kterých je celkem 30, jedinečného vůdce a vlastní vizuální identitu, tzn. nepoužívá jednotnou výchozí grafiku. Zatímco v původní verzi obsahuje palác 11 pokojů, ve verzi vylepšené se jich v útrobách schovává celých 42. Je přidáno 6 nových postav převzatých z románové předlohy, stávající postavy jsou hlouběji propracovány, vše v zájmu opětovného rozkošatění zjednodušeného příběhu. Noví obyvatelé paláce mají svá "pracovní místa" a po paláci se pohybují. Změn doznají bitvy, ty jsou nově v tahové formě po vzoru taktických RPG a v izometrickém "3D".

Ve vývoji: AGA remake adventurní Dune (Amiga)

Autor předělávky plánuje kontaktovat skladatele původní hudby, kterým je Stephane Picq - nedávno vyšel remaster soundtracku původní hry, a byť jen částečné použití remasterované hudby by připravovaný remake dále vyšperkovalo.

Datum vydání zatím není známé, stejně jako minimální nároky, zatím se berou ohledy na holou Amigu 1200 doplněnou o Fast RAM, ale sami autoři zatím netuší, co je a není reálné. Remake bude dostupný zdarma, dle náznaků by mohlo dojít i na omezený náklad krabicové verze, ale to bych vzhledem k použití značky Dune viděl spíše černě.

Pro další informace z vývoje sledujte fórum amigafrance.com.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

  • | Štítky:  

Komentáře k:
"Ve vývoji: AGA remake adventurní Dune (Amiga)"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle