Grim Fandango

(Grim Fandango - všechny články)

Grim Fandango Remastered

Na E3 konferenci SONY bylo oznámeno, že Playstation 4 a PlayStation Vita se dočkají chutného bonbónku v podobě omlazené klasiky Grim Fandango. Grim Fandango je dítko Tima Shafera, který nám nedávno doručil fanoušky financovaný a poměrně solidní Broken Age. Zároveň jde o jednu z posledních adventur od legendárních LucasArts – poslední je nepříliš podařený Escape from Monkey Island na témže enginu. Grim Fandango Remastered sice v tuto chvíli míří jen na dvojici konzolí od SONY, nicméně sám Shafer na Twitteru uvedl, že další… celý článek »

ResidualVM: zahrajte si Grim Fandango skrz moderní interpreter

O ResidualVM jsem si sice už utweetnul, ale byla by škoda se o něm nerozepsat trochu více. O co tedy jde? Všichni zajisté znáte ScummVM, téměř dokonalý nástroj pro hraní klasických 2D adventur na moderních systémech – od Windows, přes Linux, Android, MacOS, AmigaOS, po Playstation 3 nebo Nintendo Wii. ScummVM začal jako interpreter pro 2D adventury od LucasArts, postupem času ovšem řádně naboptnal a dnes podporuje desítky her od nejrůznějších developerů. Je zde ale malá skupinka her, na které ScummVM… celý článek »

Intra z LucasArts adventur

Je tu pátek ve znamení tropických veder, což znamená, že drtivá většina kancelářských krys bude celou pracovní dobu zoufale hypnotizovat ručičky hodin ve snaze postrčit je vpřed aspoň o kousek rychleji. Abych jim (a sobě) útrpné čekání trochu ulehčil, připravil jsem takovou malou kompilaci videí, resp. úvodních animaček z božských adventur od LucasArts. Proklínám den, kdy nějaká chytrá hlava v managementu LucasArts rozhodla chrlit dále jen tituly na téma Star Wars. Jen se podívejte na tu příšernou sérii – počínaje… celý článek »