Prince of Persia

(Prince of Persia - všechny články)

Apoplexy – editor úrovní pro Prince of Persia

Není to úplně nová věc a mám pocit, že už jsem na ní narazil dříve, ale pokud mě blog nešálí, zapomněl jsem se vám o ní zmínit :) Apoplexy je freewarový editor úrovní pro prastarého Prince of Persia. Umí pracovat s datovými soubory obou DOSových dílů a se soubory z verze pro SNES. Editor je dostupný ve verzích pro Linux a Windows. Ovládání nemůže být jednodušší – máte před sebou mřížku o třiceti buňkách (10×3) a kliknutím na buňku zvolíte… celý článek »

PC XT, část pátá: disketová mechanika a první testy

Naposledy jsem se vám přiznal k neúspěšnému boji s disketovými mechanikami, tentokrát se ale pochlubím znamenitým úspěchem! :) Zkoušel jsem ještě trochu žonglovat s dvojicí pět-a-čtvrtek a ve chvíli, kdy už jsem to málem vzdával, jsem na jednom ze zahraničních fór zahlédl tvrzení, že řadiči by vlastně mělo být jedno, zda je k němu připojená 360kB 5.25″ nebo 720kB 3.5″ mechanika. Obě se prý chovají stejně, rozdíl je jen v počtu sektorů (a tedy v kapacitě) daných médií. Nevím, nakolik… celý článek »

Aktuální všehochuť

Za poslední dny až týdny se urodilo pár zajímavostí, které sice nestojí za obsáhlý článek, ale zapadnout by neměly. Takže jsem, ač oslaben nemocí (rýmička), zasedl za klávesnici a s nadšením zapáleného udavače začal bušit do písmen. Flashback remake v HD Nebaví vás poctivá a nestárnoucí 2D grafika? Preferujete zcela zbytečné 3D bez charakteru a špetky stylu či invence? V tom případě mám pro vás dobré zprávy. Chystá se HD remake klasické plošinovky Flashback. Pěkně ve 3D, s tuctovým a… celý článek »

Zdrojáky Prince of Persia zachráněny, k dispozici na GitHubu

Nedávno prolétlo internetem, že otec Jordana Mechnera, tvůrce legendárního Prince of Persia, našel při úklidu diskety s původními zdrojovými kódy hry. Veselé je, že Jordan Mechner diskety se zdrojáky svých her celá léta neúspěšně hledal. Z toho je vidět, jak důležité je mít na půdě pořádek, nebo otce, který neví co roupama a uklízí. Protože šlo o 20 let staré diskety ve formátu počítače Apple II, nebyla samozřejmě legrace je rozumně přečíst a zazálohovat. A i kdyby Jordan funkční Apple II měl,… celý článek »