Co si v Blesku nepřečtete

Počítačovým hrám je v tradičních médiích věnován pouhý zlomek prostoru, ovšem tento zlomek je téměř do poslední skulinky vyplněn jednostranným pohledem na "zhoubný vliv" her lidskou osobnost. Viz poslední paskvilní dokument z produkce ČT.

Takže hádám, že o tomhle se asi v novinách taky nedočteme. O co jde? Před několika dny smetla banda kreténů ve velkém autě vůz, ve kterém jel herní vývojář Brian Wood spolu se svojí těhotnou manželkou Erin. Wood podle všeho ve snaze zachránit manželku na poslední chvíli stočil auto tak, aby náraz schytal především on. Povedlo se. Wood je mrtev, manželka i s dítětem přežila.

A proč o tom píšu? Kvůli reakci hráčů samotných. Nejen, že jsou komentáře pod články o Woodově smrti překvapivě prosté cynismu a špíny, ale podpora, kterou hráči poskytli Erin Woodové, je neuvěřitelná. Nejde jen o příspěvky v diskuzích, emaily atd., ale i o peněžní dary.

A to mi k mediálnímu obrazu krvežíznivého a násilného hráče prostě nesedí. Žel, pro český bulvár (MF DNES, Blesk, ČT, Nova...)  je téma hádám značně neatraktivní.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Co si v Blesku nepřečtete"

 • Neny napsal:

  Brian udělal to co by měl udělat každý správný chlap pro svoji ženu… bohužel za to zaplatil nejvyšší daň :-(

  • simon napsal:

   Tak ono by v skratovej situácií väčšina ludí by nebola schopná ani stočiť volant, nieto ešte mysleť na záchranu ludí blízkych.

 • Neny napsal:

  to si nemyslím Simone, podle mě věděl moc dobře co dělá a spousta lidí by udělala to samé…

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

high-voltage.cz
high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Podpořit

1 202 Kč měsíčně

Již přispělo 12 patronů

Pěkně prosím, podpořte svůj (doufám) oblíbený retroherní web drobnou částkou. Každá koruna se počítá a za každou korunu díky! :) Více zde »