Amiga 600 na netu serfující a DOOM spouštějící

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Zabralo to jen pár hodin a ani to nebolelo! Po prostudování několika návodů a překonání hrstky nespecifikovatelných problémů se mi úspěšně podařilo připojit Amigu 600 na internet. A to prosím stylově pomocí bezdrátové karty Orinoco Gold. (Vzkaz pro panprase: karta funguje, vřelé díky! :)

Kromě stahování souborů z ftp to samozřejmě není v podstatě k ničemu, protože patrně neexistuje rozumně použitelný prohlížeč. Zkoušel jsem AWEB a iBrowse, druhý jmenovaný podával výkony o něco lepší, ale stejně. Ač je poslední verze z roku 2006, neobsahuje ani základní podporu pro CSS. Nechápu. Pokud snad nějaký amigista ví o něčem lepším, sem s tím! Beru i tipy na ICQ / jabber / twitter klienty, pokud něco takového existuje. Popř. jakékoliv jiné zajímavé aplikace využívající připojení k netu. To víte, WOW efekt pro návštěvy :)

A aby odpoledne nebylo tak suché, na závěr ještě bonbónek - Doom! Plíží se sice čtyřmi frejmy za sekundu, ale už ten fakt, že prostá Amiga 600 praotce 3D stříleček spustí, je pekelně nářezový. Máte někdo tip na další FPS spustitelné na mé konfiguraci (ACA630)?

Baví mě ten stroječek přátelé, baví! Sám jsem zvědav, co s ním ještě vymyslím! Zatím mě napadá ještě úprava scandoubleru a disketovky, aby se mi dovnitř vešlo obojí. :)

Amiga 600 na netu serfující a DOOM spouštějící

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Amiga 600 na netu serfující a DOOM spouštějící"

 • Prober napsal:

  Koukni na Jabberwocky (http://jabberwocky.amigaworld.de/) – Jabber, ICQ pomocí transportu, Wookiechat a SabreMSN (http://wookiechat.amigarevolution.com/) – pro IRC a MSN atd…

 • Simba napsal:

  Mega Drive ovladač, N64, Mario Kart… Máme toho hodně společného :)

 • davesade napsal:

  Ad prohlížeč: Nenech se zmást IBrowse z roku 2006! A nenech se zmást tím, že není podpora CSS – ve skutečnosti jsou tyto prvky překvapivě náročné na hardware a ani pro 060 neexistuje spolehlivá rutina. Portovat Gecko nebo Webkit jádra – to jsou naprosto jiné výkonnostní požadavky, stovky megahertzů v řiti jen kvůli souvisejícím DLL. Čili – nic lepší opravdu není a nebude. Za zmínku by snad mohl stát jen NetSurf – http://aminet.net/comm/www/NetSurf-m68k.lha – ale zase – máš procesor jenom 030, nečekej zázraky. Na 060 to teď nevyzkouším, nejsem doma.

  Ad Doom: Doom na 030 jde hrát „relativně“ dobře – když přepneš detaily na low (F5) a maličko zmenšíš okno a hlavně – navýšíš počet bufferů na disk. Já měl na 1230 ten problém, že se to jakž takž hejbalo na hranici hratelnosti, ale jakmile jsem potkal nového nepřítele, otevřel dveře a podobně, tak se začalo něco tahat z HDD a hra se sekala. Příkaz je na to „addbuffers drive dhx: buffers 500“ nebo tak nějak, s tím si pohraješ. Koukni taky na INFO ikony ADooma, je tam nějakej řádek FILES tuším (nemám po ruce Amigu sakryš), jestli máš dost RAM, tak to navyš. Neříkám, že jsem Dooma nějak na 030 vařil, ale hrát šel asi 10-15 fps odhadem. Spíš kvůli ovládání jsem si se hrou nepotykal, nastavit uspokojivě WSAD a myš se mi nikdy nepovedlo – a díky (ne)rychlsti samotné hry je myš na hranici použitelnosti.

 • Sledge napsal:

  @davesade: Zázračný prohlížeč nečekám, výkonový limit si uvědomuju, ale stejně: na 386DX40 sem rozhejbal Operu a Internet Explorer 5.0… nějak se to hýbalo a alespoň základní podpora pro CSS byla. Podle mě to nerealizovatelný neni, ale je mi jasný – kdo by se s tim dělal? :)

  Jasně, na ty 4 frejmy to běželo v plnym okně a vysoký detaily. Když jsem to trochu poladil, uspokojivý kompromis jsem našel. Nějakých zásek jsem si nevšiml, hra si držela stabilní FPS celej první level. Ono je to stejně jedno, na hraní Dooma mám baterii jiných a vhodnějších strojů, ale jako technologický demo je to výborný.

  Spíš teď řešim jinačí problém. Když zapnu Amigu studenou, tzn. první zapnutí po delší době, všechno hned naskočí a za pár vteřin jsem ve WB. Když ale po delšim provozu stroj vypnu a vzápětí zapnu, objeví se mi animačka s disketou, a CF redukce ani neblikne. Stačí teplej reset z klávesnice a vše je OK a Amiga zase nabootuje. Zároveň zlobí použití HighGFX driveru – při studenym startu opět všechno OK, ale jak po půl hodině provozu udělám reset z klávesnice, má monitor jakoby problém se chytit. Bliká třeba minutu, jak se snaží vylovit nějakej signál, pak naskočí a všechno je zas v pořádku. Že by oba problémy způsobovalo teplo? Budu to muset prozkoumat :)

 • Venca napsal:

  Kdysi mi přines bratránek Hind, takovej simulátor bez vrtulníku, a rozjížděli sme to na 386ce. Docela dobrej prohlížeč :).

 • Venca napsal:

  sakra překlep soráč, samozřejmě S vrtulníkem

 • Neny napsal:

  jak to běhá Sledge ?? Dá se to hratelně pařit ? DOOM na amize to byl tenkrát sen všech amigistů co ? :-)

 • Neny napsal:

  jinak z fotografického hlediska pěkná teplá kompozice, čím fotíš ?

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Hrnek porcelán ROGUE-HACKHrnek porcelán ROGUE-HACK 286 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle