Amiga 600 – Mé šílenství je definitivní!

Podpořit high-voltage.cz na STARTOVAČI

12 patronů přispívá částkou 1216 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Tento článek má jediný účel. A to znemožnit mi, abych se vykroutil z nákupu. Abych vás trochu dostal do obrazu; v jednom z minulých článků jsem jasně řekl, že co se týče hardwarových vylepšení, tak jsem se svou A600 skončil. A že je čas přesedlat na výkonnější stroj, kterým je samozřejmě Amiga 1200.

Ovšem jak už to tak bývá, něco mi tento neprůstřelný a definitivní plán spolehlivě rozvrtalo. Tím něčím (a nikoliv ničím) je nová turbokarta ACA 630/25 Stealth Accelerator. Ano, přesně tak, zbrusu nový kus hardware pro téměř dvacet let starý počítač. Na rozdíl od raritních starých turbokaret je nejen levnější, ale také nehrozí, že vám vzplane a vezme sebou do křemíkového nebe celý stroj.

Poslední dva měsíce se mi jazýček na pomyslných vahách neustále houpe ze strany na stranu, v jednu chvíli ukazující na štítek s nápisem "šetři vole", ve chvíli druhé na štítek "Amiga, vole, Amiga". Aktuálně jsem ve stadiu, kdy nejen že mám připravené finance k nákupu, ale ještě si investici ospravedlňuji tím, že těm turbokartám přece cena neklesne!

A aby toho nebylo málo a aby mé šílenství bylo potvrzené definitivně, rozhodl jsem se sfouknout turbokartu i se scandoublerem, čímž se výsledná cena ještě o další citelný kus zvyšuje. Čert vem disketovku, kterou kvůli němu budu muset vymontovat.

A co s výslednou Amiga 600 bestií plánuji? No co... zahraju si pár her, pustím několik modů a pak se k tomu zase na pár měsíců nedostanu, jak se znám. Ale co, lepší, než kdybych utrácel za drogy, ne?

Tak. A teď, když jsem napsal, jak to je, už prostě couvnout nemůžu. Hned, jak budou peníze na kreditce, objednávám. A jdu do skal seškrabávat z kamenů mech a lišejník. Na polévku.

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Amiga 600 – Mé šílenství je definitivní!"

  • davesade napsal:

    Je fakt, že A600 na 030/25 MHz se scandoublerem je v podstatě ultimátní železo. Chybí tomu jenom AGA, což je jen sporadická nevýhoda. Já si koupím akcelerátor od BoBoo spíš pro parádu, zůstanu u A1200 (tu už nemám v podstatě jak vylepšovat, PPC a grafická karta mne nechávají chladným). Snad někdy dáme něco po kabelu ;).

  • Sledge napsal:

    Tak objednáno, dle infa z amigakitu balík čeká na odeslání! :)

    @davesade: Ten akcelerátor od BoBoo mě taky zajímá. Pokud na tom nebudu finančně nějak jó špatně, jeden si kousek vezmu, pokud to půjde. Kdo říká, že musím mít A600 jen jednu, že .) Stejně pořád nechápu, že je někdo taková „bedna“ a zvládne to doma na koleně vymyslet. Respekt.

    A s tim kabelem, třeba se jednou odhodlám a navštívím nějakou akci, kdo ví! :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Náušnice FLOPPY35 (3D tisk)Náušnice FLOPPY35 (3D tisk) 42 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle