Carmageddon: Reincarnation na Kickstarteru

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

15 patronů přispívá částkou 1694 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Ať už si o této Kickstarter kampani myslíte cokoliv, Stainless Games by za dění kolem Carmageddon: Reincarnation zasloužili bonus for artistic impression. Reboot série byl oznámen někdy v létě minulého roku, kdy se vývojářům ze Stainless Games konečně podařilo znovuzískat práva na hru. Od té doby na nás tu a tam vybafne nějaký ten pěkný nový screenshot, concept art, popř. historka z natáčení.

Vše nasvědčovalo tomu, že vývoj hry utěšeně pokračuje a že se znovuzrození krvavých automobilových závodů skutečně dočkáme.

Carmageddon: Reincarnation na Kickstarteru

Když tu náhle, obluzeni aktuálními úspěchy videoherních veteránů, vytasili se Stainless Games s novou Kickstarter kampaní. V ní žádají 400.000$ na dokončení hry. Vše je samozřejmě zabaleno do líbivé omáčky - vývojáři už pomalu nemají co žrát a přesto srdnatě datlují další a další řádky kódu. Vzdorují penězchtivým vydavatelům v zoufalé snaze udržet si naprostou kreativní kontrolu nad vznikajícím dílkem, prodávají postradatelné orgány a nechávají se platit v čokoládkách.

Ale co, já to docela chápu. Navíc těch 400 tisíc dolarů není zas tak moc. A protože se za pouhý jeden den vybrala téměř čtvrtina  požadované částky, o osud série se asi bát nemusíme.

Na druhou stranu je otázka, co by se asi stalo, kdyby se kampaň nepovedla a částka se nevybrala. Byl by vývoj hry ukončen? Velmi nepravděpodobné. Peníze by se prostě někde našly a hra by se k nám dostala tak jako tak. Zavání to tedy snadným výdělkem? Easy money od nadržených hráčů? Trochu... Situace je trochu podobná nedávnému nakopáváku Leisure Suit Larry - remake byl také oznámen dávno předtím, než se Al Lowe obrátil na Kickstarter, resp. na fanoušky. Bude ještě zajímavé sledovat, kam se celý tenhle fenomén crowd-fundingu nakonec posune a jestli to celé nezačne kapánek smrdět...

Ale zpět ke Carmageddonu. Než přijde ten velký den, kdy opět usedneme za volant nově naleštěného Maxova speciálu Eagle, můžeme si zopakovat základy, tedy první díl série. Někteří z nás, jako třeba já, to mají trochu snazší, protože jim pod stolem odpočívá prastaré Pentium s 3dfx kartou. A na takové konfiguraci, přátelé, běží Carmageddon jako po másle! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Carmageddon: Reincarnation na Kickstarteru"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Podpořit nákupem na e-shopu »
Placka / odznak RABBIT'S FOOTPlacka / odznak RABBIT'S FOOT 18 Kč
Shadow bazar, retro herní džungle