Přírůstek do sbírky – Carmageddon

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Za dva stováky a ani to nebolelo :) Carmageddon je jednou z mých neoblíbenějších, pro nedostatek lepších výrazů řekněme závodních, her. Co já jsem se těch krav a chodců nasrážel, ještě na Pentiu 133MHz blahého času. A ta krása, když jsem sehnal 3dfx patch!

O Carmageddonu už jsem kdysi pár slov sepsal, a v článku 7 závodních her, které nesmí chybět na vašem netbooku si posteskl, že vzhledem k aktuální všeobecné připosranosti už podobná hra světlo světa jen tak nespatří. Jak strašně jsem se tehdy mýlil. Podle všeho se totiž kutí pokračování s názvem Carmageddon: Reincarnation. A co je nejlepší - pracuje na něm původní Stainless Games tým. A to jsou bezesporu lidé, které je nutno brát vážně, jak ostatně dokazuje následující video. Takhle se přátelé, připravoval první Carmageddon:

Autoři hry prostě potřebovali vědět, jak to vypadá, když někoho sundá auto. Naštěstí byl po ruce šílenec Tony, který se ochotně a opakovaně nechával srážet.

A připojím ještě úvodní odstavec z manuálu. Nevím, jak vás, ale mě pobavil. Velmi ;)

"The founders of Stainless Software Ltd, Patrick Buckland and Neil Barnden, would like to dedicate this game to their wives, Janet and Pauline, and to Patrick’s children, Julianne and Sean, who all suffered from the hours needed to put this product together. However, dedicating something so sickly depraved and violent as this diabolical piece of soul-poison to them just wouldn’t seem a very nice thing to do. So we won’t."

A ještě ilustrační foto v odporné kvalitě:

Přírůstek do sbírky – Carmageddon

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"Přírůstek do sbírky – Carmageddon"

 • Virus_3000 napsal:

  manuál jsem nikdy ke Carmageddonu neviděl, takže to i pobavilo… :D

  Jinak jsem ani nevěděl o Reincarnation. To bude prostě bomba! Obzvlášť, mají-li to v pařátech opět Stainless. ;)

 • LubikCZ napsal:

  Jestli to není další planý poplach, pak je to super. Už se těším. Bylo by ale fajn, kdyby zachovali „imič“ prvního nebo druhého dílu, protože TDR2000 už nebylo ono. Nejlepší by bylo, kdyby zachovali všechno z jedničky nebo dvojky, jen s moderní grafikou a novým „příběhem“, ale přesto ne moc velkými nároky na hardware, aby si tuhle NEJ legendu zahrálo co nejvíce lidí. A ještě jedna věc, doufám, že se nenajdou zase další posránci, kteří by Carmageddon zakázali.

 • MickTheMage napsal:

  Pekne, si mi normalne pripomenul, ze uz by som aj na svojom blogu mohol zase spravit clanok o prirastku :) Od posledneho ich mam tolko, ze nebudem vediet, co vybrat :)

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle