Carmageddon

(Carmageddon - všechny články)

Carmageddon zdarma! Pouze dnes a pouze pro Android

Máte zařízení s Androidem? Tak ještě, než se začnu vykecávat, upalujte na Google Play! Během dneška si můžete zdarma stáhnout Carmageddon v celé jeho brutální kráse. Během zítřka nejspíš hra z Google Play zmizí, resp. bude nahrazena verzí placenou. Kdo zaváhá, nejede! No. A to je vlastně všechno, co jsem vám chtěl sdělit, a teď úplně nevím, čím zaplácnout další dva odstavce… už vím, obrázkem! No, to nám moc nepomohlo, tak co dál? Co třeba: na začátku hry si můžete… celý článek »

Carmageddon: Reincarnation na Kickstarteru

Ať už si o této Kickstarter kampani myslíte cokoliv, Stainless Games by za dění kolem Carmageddon: Reincarnation zasloužili bonus for artistic impression. Reboot série byl oznámen někdy v létě minulého roku, kdy se vývojářům ze Stainless Games konečně podařilo znovuzískat práva na hru. Od té doby na nás tu a tam vybafne nějaký ten pěkný nový screenshot, concept art, popř. historka z natáčení. Vše nasvědčovalo tomu, že vývoj hry utěšeně pokračuje a že se znovuzrození krvavých automobilových závodů skutečně dočkáme. Když… celý článek »

Přírůstek do sbírky – Carmageddon

Za dva stováky a ani to nebolelo :) Carmageddon je  jednou z mých neoblíbenějších, pro nedostatek lepších výrazů řekněme  závodních, her. Co já jsem se těch krav a chodců nasrážel, ještě na pentiu 133MHz blahého času. A ta krása, když jsem sehnal 3dfx patch! O Carmageddonu už jsem kdysi pár slov sepsal,  a v článku 7 závodních her, které nesmí chybět na vašem netbooku si posteskl, že vzhledem k aktuální všeobecné připosranosti už podobná hra světlo světa jen tak nespatří. Jak… celý článek »

7 závodních her, které nesmí chybět na vašem netbooku

Výběr sedmera her do minulého článku 7 strategických her, které nesmí chybět na vašem netbooku nebyl problém. Naopak. Strategie jsou obecně na hardware nenáročný žánr, navíc mohou těžit z detailní a ručně kreslené 2D grafiky. I na slabých strojích, jakými netbooky jsou, máte tedy k dispozici zástupy kvalitních a pohledných titulů. Závodní hry jsou na tom podstatně hůře. Staré kusy jsou lecčím, jen ne sexy vypadajícím simulátorem, nové kusy jsou zase příliš náročné na konfiguraci PC. Na Atomu s Intel… celý článek »

7 her, které si definitivně zaslouží remake

I Když k nim čas nebyl přívětivý, jde o hry s dobrým nápadem. Rozhodně by si zasloužily oficiální remake. A na “oficiální” je kladen důraz, protože amatérských remaků je spousta, ale všichni víme, jak většinou dopadají… Dune 2 O Dune 2 už jsem toho napsal dost. Remake prostě potřebuje. Nic násilného, žádné orgie “shaderů”, “antialiasingů” a všech podobných serepetiček. Stačí málo – upravit ovládání vzhledem k dnešním standardům a lehounce se pomazlit s grafikou. Ne kompletní změna vzhledu, jako u… celý článek »

Carmageddon, Bruce Willis NOT included

Která hra ukázala cestu sérii Grand Theft Auto? Odkud čerpal inspiraci Driver? Napadá vás starší příklad sandbox závodní hry? Dámy a pánové, Max Damage a Die Anna představují nejzvrhlejší automobilovou simulaci všech dob – Carmageddon. “Carmageddon is a violent game which is probably not suitable for minors.” Vzhledem k tomu, že i nejnovější pokračování série, Carmageddon 3: TDR 2000, je 9 let staré, nezaškodí si připomenout, o co vlastně ve hře jde. Shrňme to do bodů: Zabij vše, co je… celý článek »

A jaká je ta vaše oblíbená, obdivovaná, stará hra?

Psát blog, který někdo čte, je velký čelenž, proto v zájmu zpětného fídbeku lončuju tenhle proudžekt, tedy článek. Nemluvil bych hned o dlouhodobé stretýdži, spíše o jednorázovém mapování procesů, nebo také o brejnstormingu. Doufejme, že článek splní mé ekspektejšny. Snad se mi to teda podařilo odkomunikovat. :) Otázka tedy zní: Jaké jsou vaše oblíbené staré hry? Na jaké srdcovky nedáte dopustit, rádi jim odpustíte dvě tři malé chybky a ve chvílích svátečního volna si je pod emulátorem patřičně vychutnáte? Fantazii… celý článek »