OUYA – nová stolní konzole s Androidem

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

18 patronů přispívá částkou 2014 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Otevřená herní platforma, Android, hry zdarma. Zní to jako vlhký sen hráče-geeka? Možná ano, ale je to jeden z těch snů, které se jako zázrakem promění ve skutečnost. Na Kickstarteru aktuálně probíhá kampaň OUYA: A New Kind of Video Game Console, která s celými 28 dny do konce dokázala už teď vybrat neuvěřitelných 2.300.000 dolarů. Což mimo jiné znamená, že pokořila rekord stanovený kampaní Double Fine Adventure.

OUYA – nová stolní konzole s Androidem

Náplní projektu je výroba a prodej nové videoherní konzole s nepříliš sexy názvem OUYA. OUYA má být naprosto otevřenou herní platformou poháněnou operačním systémem Android 4.0. Nemá jít o přenosnou konzoli, ale o konzoli klasickou - stolní. Hardwarová výbava přístroje je slušná, posuďte sami:

  • čtyřjádrový procesor Tegra 3 (tzn. frekvence pravděpodobně někde mezi 1.2 - 1.6 GHz)
  • 1GB operační paměti
  • 8GB interního úložiště (flash)
  • HDMI rozhraní s podporou 1080p HD
  • WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth LE 4.0, USB 2.0
  • bezdrátový gamepad s touchpadem

Pokud se rozhodnete kampaň podpořit, konzole může být vaše za sympatických 99 dolarů, což je při aktuálním kurzu něco přes dva tisíce korun. Základní filosofií konzole je otevřenost a free-to-play model. Veškeré hry by měly být v nějaké podobě k dispozici zdarma. Ať už ve formě ořezaného dema, časové omezené verze, plné hry s mikroplatbami nebo jednoduše celé hry bez jakýchkoliv poplatků.

Další výhoda konzole OUYA je evidentní - armáda současných vývojářů pro Android může bez problémů začít tvořit, bez nutnosti studovat nový systém. Zároveň celá řada existujících her může být snadno spuštěna i na OUYe, popř. bez větších nesnází pro OUYu upravena. Nepočítám s tím, že by někdo chtěl na stolní konzoli hrát ptákoviny z mobilu, ale určitě se najdou kousky, které budou pro hraní na TV použitelné. Dev-kit bude součástí každé konzole, tvorbě vlastních titulů tedy nebrání vůbec nic.

OUYA – nová stolní konzole s Androidem

Extrémní důraz je kladen na funkční design, v obýváku vám OUYA ostudu neudělá a ovladač vám perfektně sedne do ruky. S dostupným výkonem se z OUYi může snadno stát praktický HD přehrávač, potažmo kompletní multimediální centrum.

Z konzole se navíc může vyloupnout perfektní stroj pro emulaci klasických konzolí a počítačů. Výkonu je dostatek, platforma je otevřená, emulátory čehokoliv pro Android jsou snadno dostupné. Konec čipování běžných konzolí, OUYA je pro emulaci jako stvořená.

Prodejte své XBOXy a PS3ky, OUYA přichází! ;)

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Komentáře k:
"OUYA – nová stolní konzole s Androidem"

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle