Nelly Cootalot: pirátská adventura zdarma + Kickstarter

Stát se PATRONEM
high-voltage.cz

16 patronů přispívá částkou 1758 Kč měsíčně

Je to malé pade pro čtenáře, ale velká vzpruha pro HV! ;)

Nelly Cootalot je sličnou pirátkou Guybrushového střihu, jejíž slabostí je láska k roztomilým tvorečkům. A tak, když se jí jednoho dne zjeví duch obávaného kapitána Bloodbearda, a pověří jí prošetřením zmizení ptactva v baronství Meeth, nezbývá Nelly než zvolat "Aye Aye!" a pustit se do dobrodružství.

Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! je klasická point'n'click adventura vytvořená v AGS studiu. Ale nemusíte se bát, nejde o jeden z mnoha téměř nehratelných amatérských pokusů, právě naopak.

Spoonbeaks Ahoy! je poctivá práce talentovaného tvůrce a jeden z nejlepších AGS kousků, který jsem hrál. Hra je lehce inspirovaná sérií Monkey Island, ale po vizuální stránce od starých adventur nijak neopisuje, má svůj unikátní výtvarný styl. Ten vám možná po shlédnutí screenshotů příliš imponovat nebude, ale věřte mi, při hraní samotném rychle změníte názor. K tomu vám pomůže stylová muzika a vtipné a skvěle napsané dialogy.

nelly-01

Alasdair Beckett-King hru vytvořil coby dárek k narozeninám pro svou přítelkyni, která posloužila i jako inspirace pro hlavní hrdinku. Adventura Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! je již léta ke stažení zcela zdarma a pokud jste ještě neměli tu čest či příležitost, je nejvyšší čas se s Nelly seznámit.

Proč? Na cestě je totiž druhý díl. V tuto chvíli běží kickstarterová kampaň Nelly Cootalot: The Fowl Fleet!, která přibližně za týden vybrala téměř polovinu z požadovaných 15 000 liber. Šance, že se částka vybere celá, je tedy více než reálná. Jasně, za projektem nestojí žádná z kickstarterových hvězd typu Tim Schafer, Brian Fargo nebo Doug TenNapel, ale o to spíše byste měli nad příspěvkem zauvažovat - toto je indie v čiré podobě, one-man show zrzavého sympaťáka z Anglie, který by prostě rád udělal dobrou hru a jinde, než od fandů, peníze nesežene.

Ale co vám budu povídat, mrkněte na video:

Tohle je perfektní projekt v podstatě bez rizika. Autor prvním dílem dokázal, co umí, a pokud dostane nějaké drobné, udělá to znovu, epičtější, propracovanější, lepší. Pokud se peníze podaří vybrat, bude výsledkem ručně kreslená pirátská adventura s plným namluvením a profesionálním soundtrackem. A to zní prostě dobře.

A aby to snad nevypadalo, že vás tady tlačim do něčeho, do čeho bych sám nešel, tak mrkněte sem. Já už přispěl! ;)

V každém případě si aspoň stáhněte první díl, nebudete zklamáni.

nelly-02

Autor: Sledge

DOS, 486, retro! Sběratel starých počítačů, her a konzolí. Profesně webový desetibojař a dělník informačního věku.

Přidej komentář (přihlášení / registrace)

(Komentáře s více jak 2 odkazy musí počkat na schválení.)

Podpořit finančním příspěvkem »
Shadow bazar, retro herní džungle